Русия 1

  • 1 052 342
  • 23 590
  •   1
Отговори
# 14 130
  • Мнения: X
Гери , в момента се облекчава визовия режим с Русия. Вземи самолета и върви  , за да видиш колко е зле положението. Аз живях две години там преди 6 г. и тогава не беше по- лошо , отколкото в България. След мен , синът ми беше на ексчейндж една година и толкова им хареса страната, че  периодически се събират там - младежи са от различни страни на Европа са. Тази пролет отново са планували среща в Русия. Имаше и такива, които си намериха работа и се установиха там - чемодан, вокзал, както казват в България и не вярват , че има и такива.

Последна редакция: сб, 25 яну 2020, 03:58 от Анонимен

# 14 131
  • Мнения: 13 104
Да уточня за протестите във Франция. Френското правителство не отстъпи, а временно спря реформата и провеждане на дебат, реформа очевидно ще има, въпроса е в  параметрите и. Битката тепърва започва.

# 14 132
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Скрит текст:

Във връзка с майките /вероятно имате предвид лекарството Фризиум/

Ако нещо ми е странно, то е че не се радвате, че тази богата на всякакви ресурси страна напоследък развива усилено собствена хранителна промишленост, вместо да купува продукти

Скрит текст:
Фризиум, бупропион, диазепам и още един куп други лекарства. Ако ставаше дума само за едно нещо и за единичен случай - никой нямаше да се разправя. При едното заболяване става дума за 23 000 болни деца, които не са обезпечени с нужните медикаменти. Но здравната министърка каза, че изобщо няма такъв проблем и децата са едва 7 за цяла Русия. Ето така се "решават" проблемите - просто се твърди, че проблем няма. И готово.

Що се отнася до храните в Русия - официалната информация (забележете - официалната) е, че около 80% от млечните продукти в Русия не съдържат мляко, а палмово масло. Вие ще се радвате ли ако храните децата си с такива "сирена" и "кашкавали"?

gerrynikolova, как мислиш се постъпва със заловените контрабандни храни в България? Мислиш ли, че болните деца у нас са обезпечени с необходимите лекарства и терапии? Защо тогава се налага дори кувьозите да се купуват от дарители? И наистина ли си мислиш, че млечните продукти у нас са наистина от мляко и без палмово масло? При положение, че има официални данни за продукти със занижено качество, специално произведени от зап. концерни за Източна Европа.
Много сме чувствителни към нерешените проблеми в една друга страна, а за тези у нас не повдигаме въпрос. Много е странно.
ето ви само един от листите с млечни продукти на пазара в бг. с които продукти се хранят българските деца!  http://newsbp.com/ето-фирмите-които-ни-продават-фалшив-к?fbclid=IwAR2iWVTIBjuQ0uLHdVHRQSfHdHKflGmGu2yd-Kbx8TMYO1cA9iDJVrU-MPw#

Скрит текст:
Скрит текст:

Мислиш ли, че болните деца у нас са обезпечени с необходимите лекарства и терапии? Защо тогава се налага дори кувьозите да се купуват от дарители? И наистина ли си мислиш, че млечните продукти у нас са наистина от мляко и без палмово масло?

Много е странно.

Дали България се "къпе" в нефт? Не, разбира се. Или има много газ? Или безкрайни ресурси от цялата Менделеева таблица? Или огромна територия, заемаща 1/7 от сушата? Не, нищо от това. Защо тогава се опитвате да сравните несравняеми величини? Все едно да питате защо някое 5 годишно дете не е силно колкото шампион по вдигане на тежести. Ето това е странно.
За мен пък е странно, че България остана сигурно 6 милиона,  много по-лесно би трябвало да се управлява. Един град с 15 млн. население по света се управлява от един кмет. Тук армия от министри, председатели на държ. агенции, областни управители, комисии, кметове и т. н. И да, огромна територия има Русия, несравнимо по-обширна е, ама на, нашите управници дори със снабдяването с вода на областните градове не се справят...
Какво очакваш от некадърници?! И сто агенции с областни управители да назначат, неудачникът си остава неудачник. Като не можаха да привлекат чужди инвеститори, накрая превърнаха България в боклучарника на Евросъюза. Явно до там им стига умственият капацитет.

А руснаците просто извадиха огромен късмет с Владимир Путин. През изминалото десетилетие успя да възвърне статута на Руската федерация на международен фактор на световната политическа арена.
[/spoiler]България никога не е имала, и никога няма да има управници които да се грижат за държавата и жителите и! НИ-КО-ГА! Това е факт, а и за в бъдеще няма да се промени.

Да, русите извадиха голяма късмет, но много заплатиха преди той да се появи. Те умеят да оценят това което той и тези които го избутаха правят за държавата. Извадиха Русия от пепелта, изтупаха я, лъснаха я, не се чудете ако стане диамат след 15 години ако така продължава външната им политика.

Скрит текст:
Скрит текст:

Какво очакваш от некадърници?!

Като не можаха да привлекат чужди инвеститори, накрая превърнаха България в боклучарника на Евросъюза. Явно до там им стига умственият капацитет.


"Влак с 600 т ядрени отпадъци отпътува от Германия за Русия" - 29.10.2019

Връзка: https://news.bg/world/vlak-s-600-t-yadreni-otpadatsi-otpatuva-ot … ya-za-rusiya.html
------------------------------------
Пак не си разбрала. Русия приема ядрени отпадъци по договор и ги преработва съвсем официално, включително и от България.
Това въобще не може да се сравнява с нерегламентирания внос на всякакви световни токсични боклуци с неизяснен произход у нас, които биват зарязвани с години някъде или просто изгаряни.
Русия има огромни инвестиции и разработки в използването на ядрени отпадъци, даже в скоро време имаше пусната официална информация и видео за напредъка и използването им. Та не е като само да си ги складират, плановете им са други.


Колко много неосведомени хора има и тоя проклет интернет им даде поле за писане на много дивотии в публичното пространство. Зле, много на зле....... ...

Последна редакция: сб, 25 яну 2020, 18:24 от Baby*

# 14 133
  • Мнения: X


България има малко движение напред - в смисъл, че икономиката ни се посъвзема - май най-вече благодарение на заеми и европейски фондове. Това е целият ни напредък. Добре, че е ЕС. Че сме излезли от минуса не съм сигурна. Преходът към частна собственост и свободен пазар и при нас не стана по най-добрия начин.

Русия има доста голямо движение напред -- в смисъл, че успя да си върне доста ресурси - както сама отбелязахте, Роснефт е от най-големите световни фирми, Газпром също се върна под държавен контрол. За армията им, отбранителните способности и геополитическата тежест даже няма смисъл да говорим. То е очевидно. Успя от победена страна пак да се превърне въ фактор - по този параграф определено е излязла от минуса. Икономиката също се е задвижила. Ясно е, че не си е подредила приоритетите по начина, който би ви зарадвал, но мисля, че го е направила с оглед на дългосрочни перспективи, а не на скърпване на положението година за година. Сега явно е ред на повече инвестиции в икономиката и в изграждането на социални системи. Демографията им май обърна тренда за разлика от нашата. За мен това е осезаем напредък - с малки крачки, но смислен. Както сама сполучливо казахте, розови еднорози няма. И няма как всичко да стане за кратко време, наведнъж.

Първо, искам да ви уверя, че от момента на създаването си до днес и Газпром и Роснефт не са преставали нито за миг да бъдат руски държавни фирми. Дори след като станаха акционерни дружества, руската държава винаги е държала контролния пакет акции (има специални ограничения за покупка на акции от тези компании). И така е правилно да бъде. Т.е. тук няма нито положителен, нито отрицателен тренд, винаги тези предприятия са били държавни. Отделен въпрос е, че след като тези фирми внесат в руския бюджет огромни суми, тези суми се крадат от една шепа свръхбогати "богоизбрани".

По отношение на демографията не знаех, но потърсих данни и ситуацията е следната - Русия има отрицателен прираст за периода 1992 - 2012 година. Единствените години с положителен естествен прираст на 2013, 2014 и 2015. От 2016 се е върнал отново отрицателния тренд.

За армията и въоръжението - имам далечен спомен че съм чела или чула някакъв стар виц от времето на студената война, не помня точно, но нещо от сорта, че едната от двете големи сили (СССР и САЩ) имала оръжие, с което да унищожи света само 3 пъти, обаче другата имала оръжие да унищожи света цели 5 пъти. Разбира се, "смешката" тук е, че на светът, както всички разбираме, и един единствен път ще му бъде напълно достатъчен.

Разбира се, че трябва да се поддържа отбранителна способност. Но е добре да се осланяме на здравия разум. Мисля, ще се съгласите, че поддържане на въоръжение, способно да унищожи света един път - това е напълно достатъчно и даже малко отгоре. Simple Smile Всичко останало са чисти глупости, от които може да се интересуват само възрастни момченца, които в детството не са се наиграли "на войници".

# 14 134
  • Мнения: X
Гери , в момента се облекчава визовия режим с Русия. Вземи самолета и върви  , за да видиш колко е зле положението. Аз живях две години там преди 6 г. и тогава не беше по- лошо , отколкото в България. След мен , синът ми беше на ексчейндж една година и толкова им хареса страната, че  периодически се събират там - младежи са от различни страни на Европа са. Тази пролет отново са планували среща в Русия. Имаше и такива, които си намериха работа и се установиха там - чемодан, вокзал, както казват в България и не вярват , че има и такива.

Давам ви видео от "Пряката линия" с Президента Путин. Млада учителка от Иркутска област пита защо са толкова ниски заплатите на учителите. Казва, че работи от 1 година, но не е получила повече 16 500 рубли на месец (около 230 евро или 450 лева). Жената казва, че много обича работата си, но заплатата не и оставя друг избор, освен да напусне.

На това Путин отговаря, че средната заплата на учителите в Иркутска област е около 30 хиляди рубли - изглежда такава информация му подават. И че училището самO (!) определя заплатата на учителите в него и той не разбира защо заплатата на тази учителка е толкова малка.

Така се "решават" проблемите в Русия - човек се оплаква, че заплатата му е ниска, а някой началник му казва - заплатата ви, според статистиката, е два пъти по-висока.

А сега вие ми посочете област в най-бедната европейска страна България, където заплатите на учителите са 450 лева на месец - къде е това?

Ето видеото:

# 14 135
  • Мнения: 2 375
Да знаете някой друг президент да прави "пряка линия" за да чуе проблемите на гражданите? Путин го прави. И съм почти сигурна, че проблемите озвучени  от Иркутск или друга област ще се вземат под внимание.

# 14 136
  • Мнения: 911
Ще се опитам кратко и ясно да нахвърлям и мотивирам мнението си.
Лично за мен, няма спор, че Путин е най-доброто нещо, което се случи на Русия - спомням си как ролята на тази велика страна беше сведена до функционираща бензиноколонка в края на 90-те. Човекът направи невъзможното и я превърна във фактор на международната сцена. Това е едната страна - от другата, на фона на огромните  природни и географски ресурси става бавно.
Сравнението между Русия и други страни - икономически Русия днес е по-добре, отколкото преди 10г. България също. Разликата е, че при Русия това е благодарение на управляващите, при България - въпреки. /тук мога да включа, че въпреки лошото ми мнение за ЕС, това е най-доброто, което можеше да ни се случи./. Освен това съм сигурна, че в България е много по-добре, отколкото в Русия. Провеждала съм няколко пъти спор на тази тема - опонентите ми са твърдели, че светът като цяло днес е по-добре отколкото преди 10 години - ми Украйна е много по-зле /въпреки, че на всички е ясно, че тяхната демокрация започна от 0 долара външен дълг - "ужасния СССР" им беше платил всичко, работещи заводи - вкл. за кораби (гр. Миколаев се издържаше с това и не само, но аз там имам преки впечатления/, самолети и т.н. Също така и Германия, както и Франция са по-зле, отколкото преди 10 години. Тук освен икономиката, има редица фактори, които влияят върху оценката ми.
Путин и Крим - след прецедента в Косово, наложен от САЩ и Запада, Путин ловко се възползва от пролуката в международното право и по този начин го валидира. Майдановците завързаха Крим с червена панделка и му го поднесоха - смятам, че това е подготвян с години акт, който си чакаше благоприятния момент. Това говори и за наследството на КГБ, и за шпионите, и за далновидността.
Путин и Сирия - браво! Към днешна дата и най-скъпоплатените умнокрасиви е ясно, че това което те наричаха "умерена опозиция", всъщност са радикални терористични групировки. Успя да си запази базата и да ликвидира над 10000 рускоговорящи джихадисти преди да са се завърнали в републиките. Началото на управлението му заочна с Дубровка и Беслан - той много добре знае на какво са способни. Тук не бих се спирала върху начина на действие, последиците, информационното затъмнение, последващите разследвания....
На Русия и трябва точно такъв човек, който в други векове би бил император. Там не може да се изкорени имперското мислене, обладало върхушката и естествената склонност на масите да се подчиняват на и обожествяват точно това поведение.

Последна редакция: пн, 27 яну 2020, 11:23 от milalena

# 14 137
  • инфантилно и разглезено хлапе
  • Мнения: 1 615
Русия има огромни инвестиции и разработки в използването на ядрени отпадъци, даже в скоро време имаше пусната официална информация и видео за напредъка и използването им. Та не е като само да си ги складират, плановете им са други.


Колко много неосведомени хора има и тоя проклет интернет им даде поле за писане на много дивотии в публичното пространство. Зле, много на зле....... ...
На Белоярската АЭС в Свердловска област вече има реактор на бързи неутрони, които използва за гориво отработено гориво от класически реактори. Това е огромен технологичен напредък, който позволява да се създаде затворен цикъл в ядрената енергетика.

# 14 138
  • Мнения: 6 777
Реактори, които могат да работят с отработено гориво и плутоний отдавна има. На румънците е такъв например.

# 14 139
  • Мнения: 12 221
Първо, искам да ви уверя, че от момента на създаването си до днес и Газпром и Роснефт не са преставали нито за миг да бъдат руски държавни фирми. Дори след като станаха акционерни дружества, руската държава винаги е държала контролния пакет акции...

Роснефт винаги е била държавна - тя всъщност е идеалният пример на това как държавата си връща ресурсите от частни ръце под шапката на Роснефт.

Демографията може да е не е обърната трайно /оттам и мерките за поощряване на раждаемостта/, само че вероятно е ясно и че 2016/2017/2018 встъпва в детеродна възраст намалялото поколение от 90-те.

За армията и значението й в геополитическата тежест няма да коментирам. От една страна промяната е очевидна, от друга - разбира се, че някой би могъл да си подреди по друг начин приоритетите.

# 14 140
  • Мнения: 3 822
В Газпром има и американско участие ако трябва да сме точни. А в Лукойл  - ING bank. В Роснефт нямаше ли някакво английско участие? Харесвам руснаците. Заради Русия сме си възвърнали държавата. И никога не трябва да го забравяме. Но нека все пак малко сме коректни към фактите.

редактирам. Намерих само това:

Това ми излиза за Роснефт.
Газпром

Последна редакция: пн, 27 яну 2020, 23:15 от Защо ме търсиш?

# 14 141
  • Мнения: X
Да знаете някой друг президент да прави "пряка линия" за да чуе проблемите на гражданите? Путин го прави. И съм почти сигурна, че проблемите озвучени  от Иркутск или друга област ще се вземат под внимание.

Това е добър въпрос. Аз наистина не знам другаде да се провежда "Пряка линия".

Знам обаче доста страни, в които учителите вземат доста повече от 200 и няколко евро на месец (в някои случаи 1 учител взема колкото цяло руско училище), макар че нямат "Пряка линия" с президента, нито имат огромните руски богатства. Ще ми обясните ли как става това?

----------

И като сме на темата - проверих статистиката за Преките линии в Русия. За 20 години Путин провежда 17 Преки линии. Средно се събират по 2 до 3 милиона въпроса за всяка линия. Средно президента отговаря на въпроси в течение на 2-3 часа.

Кажете ми - на какъв процент от 3 милиона въпроса може да се отговори за 3 часа време? И като се има предвид, че 99,9% от въпросите са на икономическа тематика, (както е случая от видеото с учителката от Иркутска област, която се жалва, че получава 230 евро заплата) - какъв процент от тях Президента е успял реално да разреши, как смятате?

# 14 142
  • София
  • Мнения: 5 247
Заради опасния вирус Русия затваря границата си с Китай.

# 14 143
  • София
  • Мнения: 2 015
Реактори, които могат да работят с отработено гориво и плутоний отдавна има. На румънците е такъв например.

румънският не е такъв. той е по канадска технология -  CANDU и работи с слабообогатен уран, докато реактори с бързи неутрони, които работят с отработено гориво имат францизите и руснаците. но французите са първите пуснали такъв реактор в действие- "Феникс" през 1973, руснаците пускат техния в Белоярската АЕЦ през 1980.

# 14 144
  • Мнения: 6 777
Не е същия като руския, но може да работи с отработено гориво от нормални реактори, може да работи с необогатен уран и с оръжеен плутоний. Не съм писал, че е с бързи неутони.

Общи условия

Активация на акаунт