Частни училища - информативно-дискусионна тема - 56

  • 44 274
  • 780
  •   1
Отговори
# 750
  • София
  • Мнения: 12 247
В класа на малката ми дъщеря имаше дете, преместено от ЕСПА в четвърти клас и майката разказваше, че там обучението е превъзложено на родителите под формата на огромни домашни. Отчиташе значително по-добри резултати при несравнимо по-малките домашни на СС и без ежедневен ангажимент на родителите.

# 751
  • Мнения: 9 821
Забелязах, че при програма на блокове натоварването е много по-малко при същия брой часове.
Да не говорим, че си звиси и за кой клас става дума.

# 752
  • В офиса
  • Мнения: 4 033
Някак се смесват нещата като се говори за “къде се учи най-много”. Едни говорят за количество страници домашно, други за скорост на преподаване, т.е. къде сега вземат едикой си раздел, трети за широчина, т.е. къде колко допълнителен извън учебника материал се преподава. Четвърти за брой упражнения. Но иначе всичко е “там се учи много”.
Аз мога да потвърдя, що се отнася до обем домашни СС е по-скоро “разходка” и пак зависи от преподавателя. Но само до там, по всички други показатели не е лежерно.
И за всички е ясно също колко зависи от детето.

# 753
  • Мнения: 9 821
Да, натискът може да е голям и без да са големи домашните.

# 754
  • София
  • Мнения: 5 260
Ивелина, така както описвате Иззи би бил подходящ избор, но сама ще си прецените.
Интересно тогава кои са училищата с "невероятен натиск" ако Изи не е сред тях?
Извинявай, не те разбрах този път. Аз написах, че за някои родители нещо може да е невероятен натиск, а за други абсолютно същото да е лежерно. Никога не съм твърдяла, че в Иззи е лесно, а само че за моето дете е балансирано. Друг пример- видях домашното за същият клас, в което е моете дете за Лятната ваканция по математика от Питагор. Изумих се колко е много, но пък родителите ми казаха, че е твърде малко и ще дадат допълнително- различни гледни точки.

# 755
  • Мнения: 190
От доста време следя темата и също се чудя кои са училищата, в които се учи най-много. Предвид успеваемостта на СС и Питагор на НВО ми се струва логично децата там да отделят най-много време за подготовка. Наскоро имаше подобна тема в една от групите във Фб, в която майка търси за детето си училище, в което не се налага да се отделят всекидневно по няколко часа за самоподготвка при това в началните класове! Настоящето училище на детето беше Еспа, а в предложенията за по-лежерни училища бяха и СС, и Питагор, а също и Иззи. Да не говорим, че имаше коментар за дете, което от Питагор се е преместило в СС и второто било като разходка в парка спрямо натоварването в Питагор по думите на майка му.
Та кои училища мислите предлагат добър баланс между качествено образование и свободно време? Един вид от гледната точка на дете - кое училище дава най-много за единица вложено време (best value for time)?

Аз също видях това обсъждане във фейсбук и от там още повече ми се създаде усещането, че в Иззи децата се чувстват добре и не са претоварени. Разбира се, че всяко дете е различно и си има свое собствено темпо, но все пак фактът, че рядко някой се оплаква от конкретно училище по един или друг повод, мен ме кара да имам някаква отправна точка и донякъде ми дава доза спокойствие.

# 756
  • Мнения: 5 939
Ахахахха, ама от настоящи клиенти много рядко можеш да чуеш откровенно негативни неща и оплаквания. Особено пък във фейса. А повярвайте ми, има. И то немалко. То и тук съвсем не сме анонимни за ръководствата на съответните училища, но пък във фейса съвсем.
В коя група е това обсъждане, да отида да си направя изводите? Wink

# 757
  • Мнения: 1 737
Да, не сме анонимни за съжаление. Достатъчно е да се порови малко човек.

Как пък точно Изи го определихме за лежерно училище? И това при условие, че за 4 годишни един приемен ден не им е достатъчен за оценка на детето и те канят на втори? Като добавим и математиката на английски, този учебен ден за техните деца да не би да е разтеглив?

Още в началото на избора ми за училище се сблъсках с неискреността на други родители. И съм благодарна на потребители от тази тема за всичко споделено.

Питагор никога не са се самоопределяли като лежерно училище. С очите си виждам как на някои деца им е трудно. И на мен не ми харесва да се прехвърля обучителния процес върху родителите, но за съжаление понякога си мисля, че търсените високи резултати са за сметка на децата. Много ми е трудно да открия тънката граница между нормално натоварване и натиск. Като добавим и, че става дума за амбициозни родители, то съвсем става сложно да се прецени кога точно трябва да се даде обратна връзка на учителите.

# 758
  • Мнения: 9 821
Мен ме убива писането на презентации, при все, че намирам процеса за полезен за детето.
Получава се, че хем трябва да научиш детето де търси,
да подбира източника, да синтезира и структурира информацията, пък и накрая да му покажеш как да работи с програма ...
И да ти пишат 5 примерно накрая Simple Smile))).
Нямам нищо против да научат децата в училище как да правят горното самостоятелно.

# 759
  • Мнения: 10

В коя група е това обсъждане, да отида да си направя изводите? Wink
Майките на София. Постът е от 17 ноември. Може да се открие по-лесно с търсене например на "Британика"

# 760
  • Бургас
  • Мнения: 6 174
Здравейте, интересуват ме отзиви за частното основно училище в Бургас, по-конкретно след 4 клас. Преди се казваше Първа частна прогимназия.
https://www.burgasschool.com/
Попрочетох последните теми, но там се обсъждат основно софийски училища. Ако някой има информация, ще съм много благодарна!

# 761
  • Мнения: 67
Здравейте, аз съм родител на 4г дете, на което му предстои да влезе в предучилищна група и сме се спряли на вариантите да е към частно училище, за да продължи обучението си направо там. Прегледах темите назад, но има много коментари по всякакви теми и трудно се отиентирам за къде отзивите са положителни и си струва да се кандидатства. Моля да ме насочите кои са водещите частни училища в град София в момента, защото много се объках вече. Britanica park school отпадна за нас като вариант, края на седмицата ще посетим ЕСПА, мисля да отидем на среща и в Петър Берон.

# 762
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 309
Водещите ЧУ  са Питагор и СС.
Вижте също азбуки, иззи, БШ, немските увекинд и Ерих Кестнер.
Успех.

# 763
  • Мнения: 67
Водещите ЧУ  са Питагор и СС.
Вижте също азбуки, иззи, БШ, немските увекинд и Ерих Кестнер.
Успех.

Много благодаря за отговора.

# 764
  • софия
  • Мнения: 4 997
Може да е било споделяно вече, но понеже ми попадна пост във фейса да ви кажа- Дени Дидро са обявили отворени врати от 3 до 10 декември.

Общи условия

Активация на акаунт