Възможно най-изчистено бебешко адаптирано мляко

  • 6 285
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 885
Именно за да не се стигне до алергични реакции е хубаво да се сведе до минимум риска от такива.
Това със съмненията не звучи сериозно, особено що се отнася до новородено.

Нямам намерение да споря.
На здраво бебе без съмнения за алергия се препоръчва адаптирано мляко с класическа формула. Ако беше по-добре да се дава директно хипоалергенно такова, за да се сведе до минимум риска от алергии, въобще нямаше да съществуват обикновените формули. Да не говорим, че алергиите не са само към белтъка на кравето мляко.

По въпроса с кърменето, приготвянето на АМ и спането. Наскоро научих подробно как се приготвя правилно мляко за кърмачето и чак се зачудих колко бебета го приемат правилно приготвено и колко не.
Кърменето обаче не е въпрос само на "в кой вариант се спи повече или по-малко". Имало е моменти да кърмя през час и половина по 20 минути, имало е моменти да спя пет-шест часа. Особено в началото на живота на бебето, нощното кърмене е важно за лактацията, установяване на добро хранене и наддаване, после за мен лично беше безценен помощник при ваксини и зъби. Ако има проблем с лактацията и количествата, нощното изпразване на гърдите е направо задължителен елемент до разрешаване на проблемите.
Предвид че бебетата на АМ доста по-бързо увеличават количеството мляко за сметка на честотата на хранене, може би честният отговор би бил, че храненето с АМ става по-бързо, а не и без значение фактът, че може да кърми само майката, а АМ може да дават таткото, бабата, лелята. В други варианти пък, майки и бебета, които спят съвместно, въобще не се будят, а да дават гърда в просъница - за тях може би е още по-бързо.

# 16
  • Мнения: 663
Храненето с адаптирано мляко на мен ми отнема поне 30-40 минути на всеки 3 часа - смяна на памперс, приготвяне на млякото, държане след това за оригване. Много зависи бебето дали заспива на хранене или е по-лакомо и си изпива всичко бързо, дали има рефлукс, защото и това удължава времето за хранене.  Плюсът на АМ е че може да се редувате с таткото и така ще имате пълноценен сън, примерно през вечер. Отделно, че самото бебе си маха едно от нощните хранения до към 3 месец. Аз сега храня последно до към 22ч и след това ставам чак към 4-5 ч, а това са си доста часове сън за ме. Нямам опит с изцяло кърмени деца и незнам как е с нощното ставане.
Аз купувам само Hipp Combiotic и съм много доволна. Нямахме никакви проблеми с това мляко нито с голямото, нито сега с малкото дете и двете бяха захранени с него в родилното и реално затова не съм разглеждала други млека. Английският Хип е с друга формула, не мога да се сетя в момента конкретно какво не съдържаше в сравнение с този, който се предлага за останалите страни, ако потърсите ще намерите дори тук във форума коментари по въпроса.
Честно казано съм на мнение, че това са дълго разработвани формули и са съобразени изцяло с нуждите на бебето и едва ли тези съставки са случайно сложени. Моят съвет е ако детето понася добре млякото, не го сменяйте, не е препоръчително изобщо.

# 17
  • Плевен
  • Мнения: 1 615
Разбира се,че с кърменето пестиш време нощем,а и най-важното е,че не се разсънваш.Кърмене при размърдване (дори не успяваше да се разплаче,защото съм го чула още когато започваше да мърда )за само 15-20 минути и слагане обратно в леглото му.Това ми беше.Понеже не е нужно дори да светвам лампа,нито дори да ставам.Придърпвам към мен,кърмя и лягаме.Понеже е тъмно,той не се заглежда и разсейва ,а само суче.Нито той,нито аз се разсънвахме.Не мога да си представя да ставам,святкам лампи,да се спъвам до кухнята в тъмнината,да топля,да джуркам ,докато той реве.Абсурд просто!С кърменето е в пъти по-лесно,да не говоря че няма нищо за миене и стерилизиране.Само вдигаш тениска/нощница и храниш.

# 18
  • Мнения: 46 535
Не мога да си представя да ставам,святкам лампи,да се спъвам до кухнята в тъмнината,да топля,да джуркам ,докато той реве.Абсурд просто!С кърменето е в пъти по-лесно,да не говоря че няма нищо за миене и стерилизиране...
Това и аз не мога да си го представя, напълно излишно е, не сме пускали лампа и не сме ставали. Като чуехме, че се размърда, 3 лъжички в шишето, няколко разклащания и подаваме. Кошарата беше до нашата спалня, не сме я пренасяли. Като започна да си го държи сама, ние продължавахме да си спим.
В миялната дали ще има и някоко шишета или не, няма никакво значение.
Скрит текст:
Единствено сме ставали при пълен памперс, но тогава няма как Simple Smile

# 19
  • Мнения: 216
Моето дете само Hipp Combiotic пиеше от самото раждане и нямахме проблеми. В болницата и даваха същото, а болницата е хубава - Надежда.

# 20
  • Мнения: 2 785
Не разбирам защо изобщо задавате този въпрос,търсите причина да не кърмите или да се наспите ли ? Имате дете най-полезното за него е да бъде кърмено ,ще се буди понякога и на всеки час,но това е да имаш бебе,ще отмине а вие ще се наспите когато порастне,моя син е на 7++ и все още понякога се буди на всеки час да суче,но не бих си и помисляла да го нахраня с хумана
Здравейте!
Благодаря на всички отговорили! Утре ще пиша подробно как стоят нещата с кърменето при нас. Преди това моля обаче за мнението ви относно следното: при кое се губи повече време и съответно нощен сън: кърмене на час и половина, което може да се проведе дори на тъмно и след това пак да се заспи, или хранене с адаптирано мляко през три часа, но с палене на осветлението, приготвяне на млякото, включващо затопляне, охлаждане, миене и т.н.?

# 21
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 019
Моето пие Бебелан, точно защото ми се стори най-доброто и защото след разговор с педиатърката решихме да не му давам примерно козето АМ, към което се бях насочила,за да не се алергизира.
И двете ми деца са отгледани с АМ и нито едно не се е будило през нощта да търси храна,дори още от родилното спяха непробудно от 22 до 5-6 сутринта.Сега малкия заспива в 20:00-20:30 и се буди сутрин в 7:30-8:00 и е с такъв режим на спане от почти година.

# 22
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 340
Моето пие Бебелан, точно защото ми се стори най-доброто и защото след разговор с педиатърката решихме да не му давам примерно козето АМ, към което се бях насочила,за да не се алергизира.
И двете ми деца са отгледани с АМ и нито едно не се е будило през нощта да търси храна,дори още от родилното спяха непробудно от 22 до 5-6 сутринта.Сега малкия заспива в 20:00-20:30 и се буди сутрин в 7:30-8:00 и е с такъв режим на спане от почти година.

Според мен нямат връзка АМ и нощните хранения ,синът ми беше на Хип ,но си направи режима без нощно хранене още на 3м и спанак по цяла нощ...дъщеря ми е почти на 10м и всяка нощ е закон божи да пие Хип No Mouth

# 23
  • Мнения: 681
Да споделя и аз. До 4 + месец бяхме на смесено хранене. Пълен ужас беше поне за мен. Първо, че голяма мъка с това кърмене (изобщо не искаше да засуче поне 1 месец). Стерилизирам шишета, помпи. Платен консултант идва в къщи и пак не успяхме. Ама продължих да се мъча - пиех билки, чай, правих, power pumping... Бебче се научи да сучи (благодарение на МЕДЕЛА КАЛМА), но аз така и не произведох достатъчно кърма. Малката обаче отказа в един момент АМ тотално. Макар, че според мен не успява да се наяде с кърма. Аз слагам на гърда постоянно и сега стигнахме до положение "цицомания". Никой не може да я нахрани (макар, че уж се захранихме и с пюрета и каши) ама и тях със зор давам.
От опит - от кърменето по-лесно, удобно и хубаво няма. Така ме е яд, че не ни се получи от началото... Сега само се притеснявам дали й стига кърмата, тъй като не наддава според очакванията. Иначе е песен да се кърмим без АМ.
Ползвахме иначе фризолак (това даваха в родилното) - не сме имали колики изобщо, нито други проблеми. После заради атопичен дерматит минахме на фризолак НА. Сега в пюрета и каши слагам по малко НАН (в него няма палмово масло).

Общи условия

Активация на акаунт