Българка и турчин

  • 12 106
  • 113
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 647
Виждала съм и от двата вида.От тези ходещите по скоро скришно с българки и женещи се за туркиня.И от тези, които се женят за българки и ги носят на ръце.Прекарват години по ин витро клиниките.Празнуват бг празници.И всичко е до човек, до това колко си струва човека до него и колко го обича.

# 61
  • Paris, France
  • Мнения: 14 143
Скрит текст:
Да , но повечето турци в България, не са ли именно от много поколения родени и израснали в България ? Може би сте прави , аз съм родена в по малък град , родителите ми също , но израснах във Варна. Всичките ми приятели и тези на родителите ми както в малкия , така и в големи град са пак българи. Никога не съм мислила , че сме по различни. За това ми стана ,така странно ,когато прочетох темата.
ММ е от още по-малък град , но и при него или родителите му , не съм усещала нещо по-различно. Да има го манталитета на по-малкия град , но според мен е нормално.
Не са ме показвали като булка никъде Joy . Страшно е грозно в 21век все още да го има този манталитет , че като сме жени , сме нещо по-малко , камо ли да искаме разрешение за излизане примерно. Не бих си го причинила посмъртно.
Пак повтарям , момичето се притеснява за турчин роден в Турция? Защо е там роден ? Там ли са живели родителите му преди ? Това би променило коренно мнението ми за него. Лично аз не бих се занимавала. Сега само да не ми скочат че дискриминирам хората. От сега си казвам , да дискриминирам ги! Не мисля, че турците , родени в Турция , биха разбрали нашия начин на мислене , колкото и университети да са завършили.

Най-добрата ми приятелка е турска туркиня, родена в град в югоизточна Турция в началото на 1960те. В Лондон се запознахме. В някои отношения е по-широкоскроена от мене, в други не, но не я намирам за много различна от българките от нашето поколение и ако е, то, хм, не е в полза на българките. Покрай нея се запознах и със сестра и. И двете имаха връзки с мъже чужденци и чужденците ги ценяха много.

Имах колеги турци, родени в Турция, които се ожениха за англичанки, французойки и други без проблем. Манталитетът им е като моя. Бившият мъж на приятелката ми е турчин и преди нея е бил женен за французойка. Развеждат се, защото е хойкал и за същото се разведе и приятелката ми с него. Женкари има и сред българите (ако не и повече 🤩).

Има страшно залупени и прости турски граждани, разбира се. С някои сме от различни планети. Източната и югоизточна част е трагедия, макар че и те се променят и еволюират.

Моя приятелка туркиня беше имала много нещастно завършила любов с турчин от кюрдски етнос, а баща и е етнически кюрд. Беше ходила с него, уж любов и накрая той се жени за братовчедка си, зарязвайки я май бременна. В края на 1970те такива екземпляри имаше и сред българите.

В Турция има черкези, лази (нещо като грузинци), арменци, българи, кюрди, всякакви.

# 62
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 309
Те са се запознали в интернет.Много е вероятно той да търси само секс и въобще да не се стигне до връзка.

За сериозна връзка с турчин-не.
Моя близка се омъжи за турчин -голяма любов.
Той и родителите му са хора с образование и добри професии .
Но след сватбата тя забременя и тогава започнаха проблемите.
Първо я накараха да напусне работа.
После се разбра,че детето ще е момиче и всички и показаха разочарованието си.
Скандали за името на бебето.Тя искаше името да не е нито турско,нито българско.Но не-трябвало да бъде мюсюлманско...
Бебето е с мюсюлманско име,което на нея не и харесва..
Последваха забележки за облеклото-роклята много къса,коленете се виждат...маникюра защо е с червен лак...няма нужда да се гримира...
Кафе с приятелки-не може
Мъжът и поиска всички пароли -на телефона,на компютъра...проверява ...
Обаче той излиза с приятели ,когато си иска...без да дава никакви обяснения.
Празнуват се мюсюлманските празници,но християнските-не.
Мъжът има претенции -за храната,за чистотата на дома,за всичко...но не помага.
Тя задължително трябва да си е вкъщи,когато той се прибере.

Сега момичето съжалява,пие противозачатъчни ,защото не иска второ дете и мисли  да се разведе.
Искала християнско име на детето,искала кръщене ,иска да се върне на работа..иска да празнува Коледа и Великден...
Но тези неща не ги е обсъждала с него преди сватбата.

# 63
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 630
Вероника, дано е в България това.

# 64
  • Мнения: 564
За мен има значение къде са родени и живели родителите на човека. Ако са родени в Турция , но са израснали в чужбина е едно , а да са живели в Турция и от после заминали в чужбина е друго. Турция е голяма държава , разбира се че има много различни хора.
Вероника , надявам се приятелката ти да се отърве час по скоро. Доста неща които си ги описала ги има и в България , при българи. За жалост манталитета не се изкоренява толкова бързо. Дори младото поколение да има друго виждане за нещата , рано или късно могат да останат под влиянието на родителите си. Много жалко наистина. Ето за това преди сватбата трябва да се говорят някои неща , независимо с чужденец , българин или турчин си. Хора и от един и същ етнос , могат да имат огромни различия.
При нас и моите близки пък го имаше разочарованието , не знам дали е точната дума , по точно очакването детето ни да е момиче. Родителите на ММ така се точиха за розови панделки и полички , имат синове и явно за това им е останал копнежа за девойка. Моите също очакваха момиче, имат две дъщери все пак. ММ само имена за момичета гледаше и между другото някое друго мъжко име. Е имаме син , много си го обичат всички разбира се , но ако второто е момиче съм сигурна че ще ме заринат с всякакви розови неща. Името на детето е затворена тема , там отговарят само родителите на детето , така е при нас , така е било и при бабите ни и дядовците ни. За Коледа и Великден няма да коментирам дори , трудно ми е да повярвам хора израснали в България да не ги празнуват тези празници , нито веднъж да не са правили сурвакница примерно. Разбира се и Байрям празнуваме , хубавото е при нас че винаги има повод да се съберем.

# 65
  • INFJ
  • Мнения: 9 431
Свинщините ще съществуват докато има кой да ги търпи. Без значение дали става дума за турчин, българин, или какъвто там е.

# 66
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 309
Действието се развива в България.
Да,случва се и при българи и при други етноси...
Но аз мисля,че когато двамата партньори са от различни етноси,някои важни неща-името,религията на бъдещите деца,празниците.. трябва да се обсъдят предварително и  ако на някой от двамата не му изнася,просто няма да се стигне до сватба.

Ето моята близка се сеща сега.
А според мъжа и щом се е съгласила да се омъжи за него значи се подразбира,че ще приеме този начин на живот.

# 67
  • Мнения: 6 702
И според мен се подразбира точно това. Все пак никой не я е карал насила да се омъжва за такъв. То затова нормалните жени като чуят името и до там. Лошото е, че има някои се крият и казват българско име. Затова трябва много да се внимава.

# 68
  • Мнения: 1 433
Вероника, а ако се разведат, както иска жената, бащата дали така лесно ще се откаже от дъщеря си?

# 69
  • София
  • Мнения: 4 358
Добре, че не е момче.
Ако са сравнително млади и бебето е малко има шанс, особено, ако той се ожени повторно, а снахата е изпълнителна и се появи дългоочакваният син. Дори и да не се откаже, може да се съгласи безпроблемно да ѝ даде развод и свобода. Истината е, че  почти никой в еуфорията и  любовта не мисли за последствия, деца, имена и прочее. Трябвало е, когато е видяла какво се случва, макар и късно да не отстъпва и понеже едва ли в родилния дом ще нахлуе с пистолет и ще я застави детето да носи мюсюлманско име, да се запъне, дори и с цената на раздор. А не да чака детето да расте в такава среда и да попива. Че и да свиква с роднините и те с него. Сега ще ѝ е по-трудно, дано да има късмет!

Последна редакция: пт, 17 ное 2023, 09:36 от Светулчица

# 70
  • Мнения: 41 368
Не само, че не мислят. Младите даже се запъват като магаре на мост - " вие нищо не разбирате, той не е такъв, вие не знаете колко се обичаме, при нас е различно" и прочее подобни лековерия.

# 71
  • Мнения: 17 640
не се занимавайте с турци. /ако случайно опитате има няколко начина да го прецените - ако има сестра предложете да я запознаете с ваш приятел българин; или му кажете че ще излизате с ваш приятел момче/мъж

# 72
  • Paris, France
  • Мнения: 14 143
Не само, че не мислят. Младите даже се запъват като магаре на мост - " вие нищо не разбирате, той не е такъв, вие не знаете колко се обичаме, при нас е различно" и прочее подобни лековерия.

Е, то затова при традиционните турски и български бракове е имало срещи между сватовете. Добре е двете семейства да се съберат и да поговорят за очакванията, кой какво носи и дава, от кого какво се изисква, къде ще живеят младите, колко деца ще имат, как ще ги кръщават и обучават, в какви училища и интернати ще ги пращат и много други.

И колкото и грозно да звучи е добре да се поговори как ще се процедира в случай на развод или раздяла. Къде и при кого остава детето, колко време прекарва с всеки родител, ваканциите как се организират, издръжки, време у тъстове и свекъри, ей такива. 

За името - ами как турските имена са били толкова хубави за момата, че приела да стане г-жа Еди коя си, с турска фамилия и да се обвърже с човек с такова име, а за детето изведнъж не са хубави?

Тук много чужденци слагаме по 3, 4 или 5 имена на децата ни, та всеки се урежда желанието му да се изпълни. Без тирета се пишат и така детето си избира едно име, което ползва, но всички останали са му вписани в документите.

Повечето ми турски приятелки в Англия слагаха две турски и едно английско име, та детето да не е стигматизорано един ден като търси работа и да не звучи като не знаещ английски чужденец.

Има турски имена, които са лесни и ги има и в други езици. Ерол, Денис, Айлин, Дафне. Има турски имена, които с променена буква си стават приемливи в България.

Вероника, а ако се разведат, както иска жената, бащата дали така лесно ще се откаже от дъщеря си?

Ужас! А защо трябва да се отказва? Остава си баща и след развода. Много турци са много добри бащи, между другото. Не е добре за детето да губи контакт с бащата. Все пак майката го е избрала, но не може да го изтрие с гума от живота на детето си.

# 73
  • Мнения: 1 433
Да й я отстъпи след евентуален развод да остане при нея, щото може да иска да остане при него /може самото дете да предпочете татко си и неговото сем-во/.

# 74
  • Paris, France
  • Мнения: 14 143
Да и я отстъпи? Това да не е кукла? Ако самото дете предпочита при татко си и бащата го иска, съдията обикновено решава детето да остане при бащата или смесено гледане ако майката живее наблизо.

Общи условия

Активация на акаунт