Майски бебета 2024г. - Тема 4

  • 18 287
  • 764
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 3 759
Не те обвинявам и даже ми е мъчно като те слушам, но ето за това смятам, че кърмене до 1 годинка е достатъчно. Не, че се отбива лесно сигурно, но като гледам и сега ти е трудно. Просто, колкото по-големи стават, толкова повече помнят и е трудно. За мен 2 години си е голямо детето за кърма. Разбира се, всяка майка сама си преценя. Това е моето мнение. Бих кърмила, ако мога, макс до 1 година, година и 1-2 месеца.

# 706
  • Мнения: 481
Хубаво нещо е кърменето, но понякога омръзва има деца с режими с които сигурно е по лесно моето беше на поискване и беше страшно. Другото което е по лошо е болен не болен не може лекарства има някой разрешени в определени дози но все пак аз избягвах, било ми е много трудно понякога детето болно аз болна няма кой да гледа нито мен нито детето и сами без да пия лекарства, за това стигнах до някой ефикасни бабини лекове, и сега не съжалявам за кърменето просто понякога се отчайвам че като се появи ново бебе и иска кърмене големият как ще реагира, или пък дните в болницата при раждането как ще заспива и как ще се справи…

И все пак ще изпратя съвети от мои записки от лекции, за храненето, може да помогна на някоя женичка, бъдеща мама, която като мен ще става за 1 път мама, или поне да и е интересно , който желае може да ги види.. За да може и всеки наистина да си направи добрия за себе си и бебчо избор 🤗🤗Наистина сте права иначе. Лекарства, мама като е болна, много е трудно, но вярвам заслужава си всички усилия. 🤗Наистина се надявам да се справите по-бързо с това, и да сте и вие добре , защото ви разбирам напълно и ви съчувствам, но имате голямо браво, че въпреки трудностите не сте се отказали да кърмите още в началото..

# 707
  • Мнения: 801
На мен ми се иска когато бебето стане на годинка да започнем опити за второ и в тази връзка смятам да го отбия тогава (дай Боже да си го кърмя без проблем). Просто не се виждам бременна и да кърмя, като чета G.H. направо ми става жал Sad

# 708
  • Мнения: 481
На мен ми се иска когато бебето стане на годинка да започнем опити за второ и в тази връзка смятам да го отбия тогава (дай Боже да си го кърмя без проблем). Просто не се виждам бременна и да кърмя, като чета G.H. направо ми става жал Sad

Според мен това много я изморява и и натоварва организма бременна.. Наистина съчувствам... Всичко ще се нареди.Наистина се надявам до 1 годинка, моята да успея да я отбия,живи здрави...

# 709
  • Мнения: 987
g.h. , ако имаш фейсбук групата за тандемно кърмене сигурно ще ти е полезна. Иначе през нощта аз на такава възраст отбих, като обясних, че мама е уморена и млякото нощем също спи и може само вода и гушкане, и го карах да гледа през прозореца, че е тъмно. Но кърменето определено трябва да е приятно и за двете страни, бих опитала поне нощно време да махна щом най ти тежи.
Иначе обикновено искат да сучат с бебето, заради ревност и защото това досега си е било нещо само с мама, което трябва да споделят. Но тук идва и моментът родителят да постави границите. Щом е само за заспиване, ще е само за заспиване. С всичко са така по-големите, някои искат и те памперси или само да бъдат носени и тн. Сега ще пета книги да видя какви тактики и съвети ползват там, да съм подготвена.
Иначе световните препоръки са поне до 2 да се кърми.

# 710
  • Мнения: 400
Благодаря ви момичета. Някой ако ми беше казал че ще е толкова трудно отбиването изобщо нямаше да си помислям за толкова продължително кърмене но все си мислех че сам ще се отбие, но не се случи. Казвах си е до 2 години е полезно значи щом казват така има смисъл.  Не съжалявам, трудно е но смятам че щом детето има нужда от мен не трябва дами го отнемам насилствено. Все пак нали за това сме мами за да даваме всичко което можем на децата. Simple Smile Не искам да ви обезкуражавам даже напротив, това е велико нещо!

# 711
  • Мнения: 300
Миналата седмица гледах един уебинар за кърменето и там съветваха да не се бърза с купуването на адаптирано мляко. Казаха, че е най-добре да се вземе същото, което е давано в болницата.

Относно покупките на шишета и залъгалки - съветът беше сходен. Препоръката беше да се вземе някакво шише, колкото да имаш, но не и да се бърза със закупуването на цели комплекти предварително, защото нито се знае колко ще трябват, нито дали на бебето ще му допадне дизайнът.

Аз имам супер голямо желание да кърмя и се надявам да ми се получи възможно най-бързо. Сестра ми е с плоски зърна и нито едно от двете й деца не успя да засуче хубаво на гърда, затова при нея беше едно непрестанно цедене и съответно й трябваха много шишета. Аз се надявам да го няма този проблем, защото цеденето си е голямо неудобство Simple Smile

# 712
  • Мнения: 177
Кърменето ми липсва, нямам търпение отново да се впусна в това приключение. Наистина на моменти има трудности, особено с липсата на време и съня, но пък има и големи плюсове - с много кърмене минахме през колики, никнене на зъби, регресии на съня. Като се разплаче не се занимаваш тепърва с шишета, вадиш и даваш.
Пожелавам на всички мами, които имат желание да кърмят, да им се получи!

# 713
  • Мнения: 7 092
Аз кърмих 6-7м за мен това беше достатъчно не бях много надъхана да кърмя като цяло(направих бъбречна криза затова и до тези месеци успях)
До годинка смятам,че е нормално.
Приятелка ми е разказвала,че вече те приема за играчка ако мога така да кажа,били на семейна вечеря то идва  до масата вдига ти блузата и започва.....
Аз навън не съм кърмила ами срам ме е😀дори и закрита.
Храня и тогава излизаме.

Паули защо с такава малка разлика,не че нещо😘 мисля че ще ти е трудно, водят се породени,едното няма да е много самостоятелно като две бебета ще са .....Но всеки си решава просто питам.🙂
За мен 3г и нагоре е добра разлика.
Вече когато стане.
Детето да е голямо да се обслужва само,обличане,ядене,говор всичко.
Моята вече слага масата,отсервира,оправя си леглото.😀

# 714
  • Мнения: 625
Врабчова На 100% подкрепям!

 Нося в слинга/раницата, започва да мрънка- ето ти успокоително. Искам да гледам филм с татко ти- заповядай на бара. Жадно е- мама е подготвена Grinning А и АМ не можеш да даваш за емоционално успокоение, което си е минус. Не, че ви навивам де, ама си е рахат.
Кърмих до 2г и 4м номер 1 като 4 месеца от тях тандемно с номер 2 и после още толкова нея (благодарение на Токуда, които хранеха детето ми с моята кърма докато беше там, а от 4-ия ден ме пускаха и да я кърмя веднъж на ден). Когато беше на годинка и нещо второто, с татко им отидохме сами на море 7 дни. Върнах се, продължи си да си цока. Така, че дори и известно време да се наложи да не кърмите заради болест/лекарства/пътуване, ако поддържате количествата поне малко,  има шанс да си продължите. Аз се надявам на същия период, че иначе ще ми е виновно, че на първите съм дала повече.

# 715
  • Пловдив
  • Мнения: 336
Момичета, тези от вас които сте решили да кърмите - мислите ли да купувате адаптирано мляко предварително? Аз първоначално бях решила да взема една кутия за всеки случай, но сякаш може да се изчака с това, да видим дали бебето ще засуче. Нали в болницата дават ако се наложи?

Този път не мисля Grinning С баткото бях взела, пробвахме 1-2 вечери да дохранваме от шаш и паника това дете защо реве, след като съм го и кърмила, и памперс сменен и всичко, бяхме решили, че е още гладен. Ами така и не поиска, така и го хвърлихме млякото.

Та този път ще видя как ще потръгне в болницата, ще видя там ако се наложи да му дават какво ще му дават и вече ако е необходимо таткото ще ходи да купува от същото. Шише мисля само 1 да имам е така за всеки случай.

За кърменето - кърмаческият ми стаж е година и 9 месеца. Баткото си се отби съвсем сам, без драми, без нищо. Но преди това вече се беше научил и да не разчита на кърмене за заспиване и т.н. Бях и поставила някакви разумни граници и не мисля, че ме е считал за играчка. Напълно подкрепям, че минахме мноого леко през трудни моменти, благодарение на кърменето. Колики, зъби, леки боледувания. Изключвам честите будения, те ми тежаха, но по-късно осъзнах, че имах грешки в това направление. Не съм имала драми с махане на залъгалки, защото той просто не използваше. Въобще със съвсем добри чувства съм си останала от този период и много се надявам така да мине и с номер 2. Осъзнавам, че ще е малко по-сложно с батко, който ще си иска вниманието ми, но вярвам, че ще се напаснем някак.

Та бих казала от опит - момичета, за нищо не се заричайте. Имах хиляда теории за всичко и накрая всичко си зависи от детето. Излишно съм похабила нерви за много неща, които сега от позицията на опита ми изглеждат тооолкова маловажни.
Иначе като информация - и преди съм казвала, книгата и блога на Хедра са адски полезни. Буквално ми седеше на нощното шкафче първите дни и си препрочитах някакви неща, които ме интересуват конкретно.

Последна редакция: пн, 08 яну 2024, 18:39 от Karina*

# 716
  • Мнения: 481
Може да попиша няколко часа, но поне си заслужава за всички вас ❤️🤗. 1 месец е добре да се храни "on demand "-При поискване, а след това да се изгради режим на детето. Информацията ми е от професорите ми (записки на лекции) и от практиката ми.

Започвам с романа.😂😂😂
Естествено хранене на кърмачето Като естествено се означава храненето на кърмачето с майчина кърма най-малко до четвъртия месец с последващо включване на обичайните храни за захранване. При естественото хранене кърмачето приема само кърма. При тъй нареченото изключително кърмене то се храни само с майчино мляко без прием на други храни, вода, сок, краве мляко. Около това становище се обединяват СЗО, УНИЦЕФ, Американската педиатрична академия и др. организации, считайки че този модел на хранене на кърмачето гарантира превенция на социално значимите заболявания. За изпълнение на тази цел са необходими усилия от страна на медицинските специалисти, информираност и здравна култура на жените, както и обществена и институционална подкрепа.
Така нареченият „свободен режим” е, когато кърмачето само определя количеството и интервалите между храненията. Този начин на хранене също се препоръчва от СЗО за успешно кърмене.
В ранния послеродов период процесите на лактация са в пряка зависимост от:

Ранното закърмване – още в първите 30 минути след раждането (при секцивата няма как де)
 „Rooming-in” – непрекъснатото, съвместно пребиваване на майката и новороденото засилва връзката майка-дете
Кърмене при поискване първия  месец

Много е важно детето, поне да ви усети първия ден. Да се осъществи контакта майка и бебе,дори и да не стане закърмяне още на 1 ден.

Усвояване на правилната техника за кърмене
Не се налага допълнителен прием на вода или други течности /глюкоза, билкови чайове и др./ . Майчиното мляко съдържа около 87-90% вода и задоволява изцяло потребностите от течности.

Лактацията е сложен физиологичен процес, който се регулира по нервнохуморален път посредством комплекс от хормони. За поддържането на добра лактация и осигуряване на достатъчно продължително кърмене значение имат следните фактори:
Психологичната нагласа на майката и желанието за кърмене
Ранното поставяне на детето на гърдата
Редовно и достатъчно често кърмене
Ранното му захранване с по-концентрирани и засищащи храни
Стресът и напрежението у майката
Недохранването на кърмачката, обуславящо не само намаляването на количеството на кърмата, но и настъпването на промени в качествата й

Храненето с майчино мляко се нарича естествено хранене. Ако по някаква причина през първите 6 месеца на детето се дава освен майчино и друго  хуманизирано или адаптирано мляко говорим за смесено хранене. Ако детето е само на адаптирано или хуманизирано мляко говорим за изкуствено хранене. Когато на естествено храненото кърмаче прибавим по общи и по- консистентни храни отново говорим за естествено хранене.
Когато майката няма достатъчно кърма или по здравословни или други причини не може да кърми редовно бебето, се налага наред с кърмата детето да се дохранва с адаптирано или друго мляко, т.е. да се премине към смесено хранене.

Обективни показатели, доказващи необходимостта от смесено хранене:

Приетите обективни показатели, доказващи необходимостта от смесено хранене, са:
на двуседмична възраст теглото на детето е с 10% по-малко от това при раждането;
на 3-седмична възраст не е компенсирано “физиологичното спадане на теглото”;
по-малко наддаване на тегло от съответната възрастова норма;
установяване на симптоми, доказващи хранителния дефицит - намалена подкожна мастна тъкан на корема, намален тургор.
Детето наддава на тегло по-малко от 30грама дневно. Пробното кърмене е достоверно само ако се измерва количеството на изсуканата кърма при всяко хранене за едно денонощие /количеството кърма на отделните хранения е различно, защото нивото на лактогенния хормон пролактин не е еднакво в различните часове на денонощието/
Урината на децата, които приемат недостатъчно кърма, е концентрирана, тъмножълта до оранжева и със силен мирис. Показател за приемане на достатъчно кърма е необходимостта от честа смяна на обилно мокри памперси.
Бебето е неспокойно, плаче продължително, иска да суче или суче продължително. Изпражненията в тези случаи са твърди, сухи и в малки количества.
При хипогалактия на майката
Необходимо е да се създадат всички условия за да се използва максимално майчиното мляко.
 
Смесеното хранене се налага в случаите, когато количеството на майчината кърма не е достатъчно и не отговаря на хранителните потребности на детето. Това изисква дохранване с адаптирани млека. Кравето мляко не се препоръчва за дохранване през първата година. Смесеното хранене се препоръчва едва след като се изчерпят всички възможности за стимулиране на млечната секреция в продължение на 7до10 дни – по-често кърмене, изцеждане на гърдите, коригиране режима на хранене, билки, медикаменти и др.
При смесеното хранене е необходимо кърменето да се запази максимално дълго. Независимо от малкия си обем, кърмата осигурява необходимата противоинфекциозна защита на кърмачето.

При изкуственото хранене кърмачето се храни изцяло със заместители на майчината кърма – адаптирани млека, като определянето им е съобразно възрастта, физическото и здравословното състояние на детето. Режимът на хранене не се различава от този на кърмените бебета. Проучванията в продължение на десетилетия показват, че при изкуственото хранене съществува здравен риск за кърмачетата. Адаптираните млека са с балансиран състав, щадящ незрелия детски организъм. По-голямата част от съвременните млека са обогатени с биоактивни вещества, пребиотични олигозахариди, пробиотици и др. Целта е доближаването им не само до хранителния състав, но и до биологичната роля на кърмата.

Днес хранителната промишленост произвежда множество различни, лесно усвоими сухи млека, адаптирани към особеностите и хранителните потребности на бебето и наподобяващи, доколкото е възможно, състава на майчината кърма. Това са т. нар. адаптирани млека.В хуманизираните млека е намалено съдържанието на белтъците (спрямо кравето мляко), а е увеличено количеството на лактоалбумините и количеството на растителните мазнини, добавена е млечна захар и е намалено количеството на солите. Така адаптираните или хуманизирани млека се приемат и понасят по-лесно и по-добре в първите седмици от живота на новородените.

След майчиното мляко адаптираните млека са най-подходящата, най-лесно смилаема и добре поносима храна за бебето. Те съдържат всички необходими хранителни вещества за нормалния растеж и развитие на детето.
За задоволяване нуждите на детето от витамини всички адаптирани млека се обогатяват с витамини в количества, съобразени с дневните нужди на здравото бебе. За предпазване от желязо-дефицитна анемия повечето адаптирани млека са обогатени със соли на желязото с мед, цинк, манган. Обогатяването им с йод е особено важно за предпазване от гуша в нашата страна, в която има доста райони с ниско съдържание на йод в почвата и водата.
По енергийна стойност адаптираните млека съответстват на кърмата.
Почти всички фирми предлагат основно 2 вида адаптирани млека. Едните от тях са начална храна за деца до 5-6-месечна възраст, а другите - за деца над 5-6-месечна възраст. Има и трета формула млека за деца след 1 година.
Няма съществена разлика в състава на адаптираните млека, произвеждани от различни фирми. Всички те са съобразени с международните изисквания по отношение на състава, осигуряват нормален растеж и развитие на детето .Това,  което все още недостига на адаптираните млека е, че те не са обогатени с антиинфекциозни фактори, на които е богата майчината кърма и които компенсират физиологичния имунен дефицит и несъвършенството на бариерните функции на лигавиците на храносмилателната и дихателната система. Майчиното мляко остава недостижимия еталон при производството на адаптирани млека. Но със създаването и масовото навлизане в практиката на адаптираните млека изкуственото хранене намери своето сполучливо решение.

В противовес на изключителното кърмене е мнението, относно има ли нужда кърмачето от вода, на водещи специалисти в педиатрията у нас. През последните години този въпрос често се дискутира от медицински специалисти и родители. Има ли основание мнението, че в млякото се съдържа достатъчно вода и кърмачето няма нужда от допълнително количество? Крият ли рискове за здравето подобни препоръки и най-вече имат ли своите физиологични основания? Отговорът на този въпрос е свързан с анатомо-физиологичните особености на кърмаческата възраст. Още по-неблагоприятна е ситуацията при високи околни температури – летните горещини или фебрилитет, когато към физиологичните загуби се добавят и патологични. Аз ще си и давам и водичка по малко.

Необходимо е обаче да се спазват определени препоръки за оводняването:
Водата да се дава с лъжичка или биберон с малка дупка
Да не се предлага вода един час преди следващото кърмене
Експертите на Европейският орган за безопасност на храните и оценка на риска, базирайки се на съвременното научно познание, определят въвеждането във възрастта между 4 и 6 месеца на захранващи храни в храненето на здрави, родени на термин деца в Европейския съюз, като безопасно и неносещо повишен риск от неблагоприятни здравни ефекти както в краткосрочен план /инфекции, редукция или прекомерно наддаване на тегло/, така и в дългосрочен план – алергии и затлъстяване.


Съществуват две школи относно храненето на кърмачетата.
Според Класическата (руска) школа новороденото се кърми 7 пъти в денонощието като интервалът между храненията не бива да бъде по- малък от 2.30 – 3 часа, за да може да се асимилира поетата кърма от предишното кърмене. Между отделните хранения се дава преварена вода до 200-250 мл. в денонощието. Още от първите дни детето се приучава към определен режим на хранене. През първия месец детето се храни 7 пъти през 3 часа ( на пример : 6-9-12-15-18-21 и 24 часа), като се прави 6 часова пауза през нощта от 0:00ч. до 6:00ч. сутринта. Кърменето продължава 15-20 мин., като гърдите се редуват ( на едното хранене от едната, на другото от другата). След кърмене детето се изправя с лице към майката и с нежни потупвания се изчаква да уригне, за да се предотврати повръщането и евентуалната ацпирация на повърнати материи. След кърмене съответната гърда се доизцежда, отново се измива и подсушава.

Според Съвременната (американска) школа новороденото приема кърма при поискване и е изцяло на майчино мляко.
От раждането до 2-я месец: кърма при поискване - средно 8 до 12 кърмения на ден.
От 2-ия до 4-ия месец: кърма при поискване – средно 8 до 10 кърмения на ден.
От 4-ия до 6-ия месец: кърма при поискване – средно 6 до 8 кърмения на ден.



Количества  на млякото:
1. От раждането до 1-ия месец: 60-90 мл мляко на прием, 8 до 12 хранения на ден.
2. От 1-ия до 4-ия месец: 120-180 мл мляко на прием, 6 до 8 хранения на ден.
3. От 4-ия до 6-ия месец:150-240 мл мляко на прием, 5 до 6 хранения на ден.

Време за захранване: За кърмените бебета: около 6-я месец. За хранените с адаптирани млека: от 4-я до 6-я месец, индивидуално по преценка от лекар.

Ето ви и формула за изчисляване :

 края на 10 ден след раждането на новороденото е необходима кърма която се изчислява по формулата:
(Х-1).10
Х – е броя на дните след раждането
Например  5- дневно дете (5-1).10=40г. за едно хранене

Друга формула е формулата на Шкарин - според нея дете на 2 месеца за 24 часа трябва да получава 800г храна. За всеки следващ месец повече се добавят 50 г.
Например дете на 4 месеца – 800+ (2.50)=900г
А за всяка седмица по- малко от 2 месеца по 50г по-малко.
Например детето е на месец и половина – 800 – (2.50)=700г

Формула на Маслов: Тя е много удобна за ползване. Пред възрастта (месеца) на детето поставяме 1, а след месеца 0.
Например дете на 5 месеца трябва да изяжда 150г на хранене.





Препоръката е до 1 година, най - много година и половина и да се отбие,много става иначе,но аз не упреквам никоя мама,защото всяка мама си знае и иска най-доброто за нейното си детенце. Просто казвам какви са препоръките.
Мога да ви изпратя и пози за кърмене , които се препоръчват, също и за захранване и тн., ако имате желание. Също и нещо друго, ако ви е интересно и мислите, че ще е полезно и мога да помогна.

Аз съм съгласна, че зависи от всяко дете иначе,трябва много търпение и любов.

Последна редакция: пн, 08 яну 2024, 19:28 от Mims1900

# 717
  • Мнения: 801
Паули защо с такава малка разлика,не че нещо😘 мисля че ще ти е трудно, водят се породени,едното няма да е много самостоятелно като две бебета ще са .....Но всеки си решава просто питам.🙂
За мен 3г и нагоре е добра разлика.
Вече когато стане.
Детето да е голямо да се обслужва само,обличане,ядене,говор всичко.
Моята вече слага масата,отсервира,оправя си леглото.😀
Няколко са причините:
На 32 ще родя първото си дете, не искам да забременявам тепърва отново на 36-37, усещам, че ще ми е много по-трудно да се справя с новородено тогава. А и предпочитам докато съм набрала инерция да родя второ и да си вървят заедно, а не вече да съм излязла от toddler фазата и те първа да трябва пак да се пренастройвам за бебе. Имам чувството, че ако отложим, ще си остане само мечта.
Може би ако бях по-млада бих изчакала, но си усещам, че енергията ми с всяка година спада и искам да се възползвам, докато все още имам.
Разбира се, това са само планове, а какво ще стане в действителност предстои да видим 😀

# 718
  • Мнения: 481
Паули защо с такава малка разлика,не че нещо😘 мисля че ще ти е трудно, водят се породени,едното няма да е много самостоятелно като две бебета ще са .....Но всеки си решава просто питам.🙂
За мен 3г и нагоре е добра разлика.
Вече когато стане.
Детето да е голямо да се обслужва само,обличане,ядене,говор всичко.
Моята вече слага масата,отсервира,оправя си леглото.😀
Няколко са причините:
На 32 ще родя първото си дете, не искам да забременявам тепърва отново на 36-37, усещам, че ще ми е много по-трудно да се справя с новородено тогава. А и предпочитам докато съм набрала инерция да родя второ и да си вървят заедно, а не вече да съм излязла от toddler фазата и те първа да трябва пак да се пренастройвам за бебе. Имам чувството, че ако отложим, ще си остане само мечта.
Може би ако бях по-млада бих изчакала, но си усещам, че енергията ми с всяка година спада и искам да се възползвам, докато все още имам.
Разбира се, това са само планове, а какво ще стане в действителност предстои да видим 😀

Аз имам позната и тя така през 1 година, и двете са бебоци и с много търпение и любов с таткото, с помощ от бабата, се справят отлично. Горе долу и тя е на 31 - 32 някъде. Пожелавам всичко да се изпълни, както го искаме. Нека сме живи и здрави само. Пожелавам ти веднага да стане и второто и всичко да е наред.🤗🤗🤗👶Само вярвай силно.

# 719
  • Мнения: 625
Mims1900 Препоръката е до 1 година, най - много година и половина и да се отбие,много става иначе, Къде е тази препоръка? Какво значи "става много"?Никога не съм чувала подобна информация, освен ако не е нещо отпреди 50 години. Давам ти една страничка да почетеш и да видиш американките как кърмят до 4 и още много полезна информация за кърменето (дамата, която я списва е сертифициран консултант с 6 деца, първото е 76-ти набор):

 https://www.facebook.com/AnneIBCLC

Тялото на човек е индивидуалност. Не сме роботи от един и същи модел. Затова да гледаш бебе по цифри е абсурдно. Едното ми дете беше 20 от 24 часа на гърдата ми, другото спеше по 7 часа нощен сън на 2 месеца и искаше да суче през 3-4-5 часа. И не защото аз съм съдавала режим (режима го създава то, другото е мъчение за детето с цел да се наложите), а защото си беше такова детето. Как изобщо си представяте, че като по график, всеки ден ще виждате 30г наддаване? Едното наддаде 1200г за 1-ия месец, другото 800.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт