Електронни четци - 28

  • 11 182
  • 142
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 60
Здравейте!

Знам, че по всяка вероятност досаждам, обаче имам проблем със свалянето на LCP DRM защита. Книгата е закупена от Озон, четеца е Kobo Libra 2. Сложих малоумната им програма на компа екстрактнах книгата...
Пробвах с Calibre, сложих всички там плъгини и нищо. Видях в търсачката на форума за програма за сваляне на DRM и по-конкретно - epubor Ultimate и ePUB drm removal и пак ми дава грешка.  Извинете, че пак поредна молба, но не знам какво правя грешно.

ХЕЛП! Явно съм твърде руса.

Аз се мъчих с Калибре.. сложих плъгини и накрая пише, че книгата е защитена с LCP DMR и не може да е преработи... а има плъгин. На компютъра се отваря с Thorium Reader, но на киндъла не.... Помолих за помощ тук , но... не очаквай мамите не помагат.

# 76
  • Мнения: 211
Не че не искаме да помогнем, повечето не знаем. И аз си чуках главата с calibre и не успях. Започнах да отварям през апликацията на ПБ на телефона, копирам главата (или половин глава, зависи до колко ми позволява), прехвърлям на компютъра и там сглобявам… голяма хамалогия е и не препоръчвам, просто не измислих нищо друго, а ми се четеше книгата…

# 77
  • Мнения: 9
Аз ще мрънкам в Озон, голяма глупост е това, наистина не разбирам. Поне да го направят за в-с-и-ч-к-и четци.
Купуваш нещо, което реално е осакатено и UX e катастрофален.

# 78
  • Мнения: 5 396
Аз намерих това.

# 79
  • Мнения: 25 713
А аз просто спрях да си купувам електронни книги от Озон. Те губят, аз книгите така или иначе си ги намирам от друго място.

# 80
  • Мнения: 382
В Ozone. bg като ровех да видя какви са тези чудни е-книги, ми излезе и следната страница:

Е-ЧЕТЦИ, СЪВМЕСТИМИ С OZONE Е-КНИГИ

И там се изброяват три модела електронни четци (два модела на Onyx Boox и един модел Pocketbook):
Boox Poke5, Boox Tab X, Pocketbook Basic.
Толкоз. Въобще не става ясно само тези три модела четци ли са съвместими с електронните книги на Озон. Има още купища модели електронни четци и от двете фирми. В общи линии те по нищо важно не се различават от горепосочените - същата операционна система - Андроид или Линукс, подобна конструкция, подобен или направо еднакъв софтуер като инсталирани програми,  и т.н.
Т.е. - имам подозрение, че електронните книги на Озон би трябвало да могат да се четат на повечето модели четци на Покетбук и Оникс Букс.
За четците на Киндъл - не знам.

# 81
  • Мнения: 5 396
Разбира се, че книгите на Озон не са съвместими само с тези модели четци. Имат си изисквания за версията на софтуера на самия четец, но не помня какви бяха. Жалко наистина, че каталогът им не е достъпен до повечето марки, защото има немалко заглавия, които се намират електронно (легално) само при тях. Примерно книгите на Еднорог и Артлайн не ги намирам никъде другаде.

# 82
  • Мнения: 9
Да, имат електронни екземпляри, където не ги намирам другаде. Другия вариант е да пиша клето, клето на издателството и да мрънкам, и на тях.
Линка, който закачи го пробвах, но на моето Kobo не тръгва. Ако отбележа някакъв прогрес ще пиша и във форума.

И все пак, ако бяха склонни да си променят глупавата политика щяха само да спечелят позитиви.

# 83
  • Мнения: 1 613
И аз съм с Кобо, мога да чета защитени книги, които се отварят с AdobeDigitalEditions, но не и тези на Озон, защото изискват устройство, на което да инсталираш тяхното приложение. Очевидно смятат, че ние трябва да адаптираме изискванията си към техния продукт, вместо да е обратното, но както каза Как' Сийка, те губят. Няма да си купувам още един четец само заради техните книги.

# 84
  • Мнения: 12
Аз съм с Pocketbook Basic Lux 3. Скоро купих е-книга от Озон. Получаваш файл с кода за книгата и файл с разширение .lcpl, който не се отваряше на четеца. Изтеглих на телефона Aldiko next и през него отворих файла, след което въведох кода. После си я споделих с акаунта за покетбук, файлът беше вече с разширение .epub. Отворих го на четеца и отново въведох кода. Не мога да го отворя в никое друго приложение, не ми иска код и не ми отваря книгата. Дано съм била полезна.

# 85
  • Мнения: 5 289
Може ли някой, който е запознат и с двете марки - Киндъл и Покетбук, да ме посъветва кой да предпочета за човек, който не е много на Ти с технологиите? В магазина ми казаха, че покетбук си е с бг меню и директно си влизаш в акаунта, а Киндъла трябва да се регистрита в Амазон и е на англисйки. Освен това и с качването на книгите май имаше някакви особености. Аз съм с Нук и си свалям книгата в компютър и от там директно с кабела я качвам в книгата и си чета. Не съм сигурна дали с киндъл става толкова лесно Rolling Eyes И за двата питам за по-обикновените модели? Какви са толкова преимуществата на киндъл, че да си усложнявам живота?

# 86
  • Варна
  • Мнения: 25 286
точно толкова лесно става на киндъл. Не ползвам амазонски акаунти и нямам идея как се случват нещата там. Свалям на компютър, свързвам с кабела и прехвърлям на четеца. Евентуално преди това преформатирам с калибре. Преимуществата на киндъл са, че е железен. Колкото и да ми хвалят покетбук, колкото и собственици без проблеми да има съм се начела на случаи на спукан от нищото дисплей заради мистериозно раздута батерия. Ясно е, че е рядкост, но далеч по-често случваща се рядкост, отколкото при други марки. Покетбук не бих си купила, просто не ми се рискува да съм една от "печелившите".
Иначе менюто на български вероятно е улеснение, но то пък на четец какво толкова има да му се рови. Не знам, свикнала съм с английския, не ми пречи.

# 87
  • Мнения: 5 289
И на мен не ми пречи менюто, по-скоро самата начална инсталация. Да няма някакви усложнения или защити и да иска задължително да се теглят книги от амазон Rolling Eyes

# 88
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Няма такова нещо. Можеш да теглиш книги отвсякъде. Просто включваш, свързваш, качваш и четеш.

# 89
  • Мнения: 211
https://youtu.be/4wf3ebnqzn0?si=NnKgZBo7DLrD-C2u
Нещо приятно 😊 всичко в едно. Сигурно ще ме дразни колко е бавен, ама съм любопитна да го потараничкам в ръце 🤣

Общи условия

Активация на акаунт