Червенобуза водна костенурка

  • 128 709
  • 500
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 91
здравей аз гледам такава костенурка от около 15 години. Лично аз не я глезя чак с лампи и нагреватели.Когато беше съвсем малка имаше помпа и нагревател,но като попорасна малко ги "счупи" от блъскане в стъклото на аквариума, от тогава не съм слагала подобни неща.Яде абсолютно всичко даже ,когато и свърши храната, ако не съм имала време да и купя и давам месо от нашата храна или салам някакъв, яде та пушек се вдига.Лятото понягога я слагам навън малко да се попече или я пускам да разходи.Зимата ,поне ,мойта костенурка има период, в който не иска да яде нищо, а предимно спи -нещо като "зимен сън" . Ако влезнеш в зоо-магазин направо можеш да се откажеш от гледането на костенурки като ги слушаш какво ти говорят.но въобще не е толкова претенциозна за гледане.Водата й я сменям веднъж в седмицата, защото сега е на някаква храна дето уж не цапа.

# 91
  • Мнения: 0
 Naughty В темата по-нагоре, сме обсъждали, защо костенурката не яде а спи, "нещо, като зимен сън" - защото е изпаднала в летаргия, поради ниската температура и лошите грижи!
Храната от магазина, също сме отбелязали, като тотално - вредна!
Не са трудни за гледане, но си искат своето, особено задължителните неща, като лампа, нагревател, помпа за пречистване и т.н.
И маймуните могат да се гледат в Норвегия, но това означава ли, че не обичат банани и им е добре без слънце ?!

# 92
  • Мнения: 1 312
Лично аз не я глезя чак с лампи и нагреватели.
Явно всичко е въпрос на гледна точка.
За мен лампата и нагревателя не са неща, с които "се глезят" костенурките, по- скоро минимум необходими условия за живот.
Когато е голяма обаче наистина не са така задължителни както за малки костенурчета, но температурата в помещението трябва да е висока и да я изнасяте на слънце често.

# 93
  • Мнения: 54
Вижте, така е кофти... Да, не са жизнено важни. Да, костенурките могат да оцелеят и в леген, с малко кофти храна. Но нали номера е да се грижиш за съществото, а не да му поддържаш съществуването? На хората също са им необходими само храна и сън. Но въпреки всичко ние обзавеждаме домове, готвим различна храна всеки ден, грижим се за себе си. Не просто оцелаваме, а живеем. И това не е глезене. Същото е с костенурчетата. В свободния им живот те се хранят разнообразно, препичат се на слънце, плуват в големи басейни. Това за маймуните и Норвегия е сто процента вярно. Това, че костенурките оцеляват и не лаят/драскат/крещят не означава, че им е добе. Костенурките ИМАТ нужда от нагревател, филтър и лампа! Без тези неща се разболяват лесно и умират още по-лесно. Не слушайте никой в зоомагазините, който казва, че може и без тези неща, това са глупости! SNAKY, колко е температурата на водата? Съмнявам се да е над 16-18 градуса, а това не е добра температура! Те са тропически същества, искат да им е топло. Стайната температура не е достатъчна за тях, трябва да е доста по-висока и това не става като паркираш аквариума до парното. Трябва отговорност и грижа. И защо ги купувате, като не ги "глезите"? Въобще не е скъпо да поглезиш една костенурка. Въобще не е трудно днес да им нарежеш половин доматче, утре да им сложиш двайсет грама месо. Не е скъпо или трудно, но за тях е страхотно! какво е удоволствието да гледаш животинче, което не е щастливо? Да, и моите счупиха един нагревател. Голяма работа, взех друг, по-добър. Да, сменям на всеки 3 дни по сто литра вода. Да, всеки ден по 15 мин приготвям храна, витамини, калций. Но щом правя такива неща за семейството си, защо да не го правя и за тях? И те са част от семейството, а не част от интериора! Моля ви, ако не искате да глезите или да се грижите истински за съществата, подарете ги и си купете рибки или още по-добре няколко кактуса.

# 94
  • Мнения: 0
Ммм да , кактусите преживяват и без прясна пръст и без вода и си седят замръзнали без никакво глезене.
Значи темата е в раздел хоби - хобито, да поясня е нещо, да не кажа - единственото в много случаи "нещо", което човек върши с огромно удоволствие и в което,  влага цялото си сърце и душа. Всяко животинче , също има майка, как щяхте да се чувствате, ако някой открадне вашето дете, продаде го на някакви хора, които искат дете, но  не им е "чак" до глезене ?
Не забравяйте - всичко се връща!
И така продължаваме с темата:
Любители на червенобузата водна костенурка

# 95
  • Мнения: 54
Анка, подкрепям!  Peace

А сега да попитам... относно менюто:) Какви плодове и зеленчуци са полезни и съответно безвредни за костенурките? Със сигурност знам, че са напълно забранени цитрусовите плодове. Знам и че обичат зелена салата, но тя не им осигурява кой знае какво повече от приятна занимавка:) На моите преди няколко дни им предложих грозде (домашно, само за него мога да съм сигурна с какво е обработвано) и много го харесаха. Снощи, обаче, им дадох ябълка и хич не бяха очаровани. Пробваха няколко парченца, ама май им беше твърдичка и я отказаха. До колкото знам каквото и да ядат, не бива да има фосфор... Вие какво има давате извън обичайното меню? Имам няколко книжки за червонобузки, но във всички пише предимно листа от глухарчета и зелена салата...

# 96
  • Мнения: 0
И аз това само намерих - листа от глухарчета, днес ще пробвам с магданоз и грозде.
Ами за фосфора да ти кажа, най-вероятно се препоръчва да не се набляга нанего,  а не  че е тотално забранен, защото щом може риба..., нали тя съдържа много фосфор...
Аз вчера им дадох топено сиренце, обаче от тези на пръчка, като саламчета. Оствих от вечерта едно парче за да поизсъхне леко и да не се разлигавя и на другия ден се беше леко стегнато, така успях да го нарежа на съвсем дребни парченца за малкото костенурче и на едри за  голямата. Давала съм им и салам - от камчията и хамбургския, филе, когато е  много слабо осолено, а също като варя месо, без сол им откъсвам и режа на съвсем дребни , пак за малкто и на едри за голямата. А банани, дали се разрешават,  както и чушки  newsm78
Може би , ако някой тук се навие да преведе няколко реда, ще намерим повече информация в чуждите уеб-пространства. Аз днес ще търся в руските сайтове.

# 97
  • Мнения: 54
Аз ще се заема да потърся нещо на английски:) Спомена, че имаш малка и голяма... Двете заедно ли са? Аз имам две десет-годишни дами и много се чудя дали има как да им осигуря и един господин. Но ме е страх да взимам съвсем малък (те двете са ужасно хищни), от друга страна никъде не мога да намеря по-възрастен. Ако някой има познат, който подарява или продава мъжки на повече от 2 години, нека пише;) Че така без любов живее ли се? Simple Smile

# 98
  • Мнения: 0
Да, заедно ги гледам, нямаха проблеми при първата им среща, дори голямата  направо се изуми, само се въртеше около малкот, приближаваше се , сякаш за да го подуши и навсякъде ходеше след него.
Аз още не съм разбрала как се разпознават мъжките от женските, но определено разпознавам два вида малки костенурки, едните са доста по-кръгли и с по-сплеснато тяло, малко по-светло зелени, другите са с малко изтеглен кръг, не чак елипса, но натам отиват нещата и са с доста по-наситен и по-тъмен зелен цвят.

# 99
  • Мнения: 54
Полово се различават след определена възраст с по-обстоен поглед под опашката:) Става след 3-тата година и всъщност много зависи от температурата, поддържана в инкубатора, където е било яйцето. Иначе мъжкия е по-малък от женската, след стигане на полово съзряване той забавя разтежа си и рядко стига до около 15-18 см. Мъжкия има по-сплесната черупка и видимо по-дълги нокти, понякога достигащи до 5 см. Иначе, относно подопашието  Mr. Green ето едно сайтче, където нещата са си показани:

http://www.redearslider.com/determining_sex.html

Разглеждах сайтове по въпроса за плодовете и зеленчуците. Много полезни са морковите, понеже им набавят витамин А. Също така може да се дават марули, домати, банани, папая, ябълки, пъпеш. Никога спанак (!) или портокали, мандарини, лимони, киви.

Това изнамерих относно менюто:) И се зачудих... как ще ядат моркови, не са ли им много твърди? Аз им давах ябълки наскоро, хем ги оставих да поомекнат и пак им бяха твърдички. Опитват, борят се, ама не успяват съвсем да се справят:) А ако сваря моркова, дали ще бъде отново толкова полезен за тях? Ще пробвам днес дали въобще ще се впечетлят и ще пиша за резултати!

Поздрави на всички червени бузки:)

# 100
  • Мнения: 0
dramatea - Hug благодаря, аз днес нещо се отплеснах и не можах да потърся, но тези дни ще се рерванширам.
Утре на светло ще разгледам  дупето на голямата  Embarassed , но така, както го описваш, че са по-сплеснати, трябва да са мъжки, а аз винаги съм я възприемала, като жена, дори си има име - Анита, другата е Йона , ако е жена, веднага я прекръствам на Йоана, ама как ще разбера в близките 1-2 години  ooooh!
Няма значение, да са живи и здрави !
Значи морковите ти предлагам да ги настъргаш на едро ренде, ще станат на люспици, може и на по-дребно, стига да успееш, врроятно и пасатор става, аз още не съм си купила и ще пробвам с ренде, като ще ги нарежа и допълнително, едва ли ще е много трудно, предвид това колко ядат.
Според мен, може да се дава и котешка храна от консерви, тя е мека, сетих се и за русенско варено, котешката храна защото е безсолна ще е доста подходяща, но да не е от хладилника.
Наистина трябва да започнем да събираме някъде информацията.

Ще съм ти много благодарна, ако успееш да преведеш това, че не се оправям толкова добре с англ.:
http://www.ehow.com/how_2184521_distinguish-between-male-female-turtles.html

Последна редакция: ср, 04 ное 2009, 21:54 от © Анка

# 101
  • Мнения: 54
Браво за идеята с рендето:) Аз така и не се сетих за такъв вариант! За котешката храна - трябва сериозно да се чете съдържанието - да няма в никакъв случай сол. По принцип не слагат заради бъбреците на котките, но съм срещала и такава със. За много спешни случаи е по-подходяща гранулираната, предварително накисната във водичка. Под спешни случаи имам предвид забравяне за храната и в последния момент стигане до кварталния магазин. В другите случаи не е препоръчителна. Иначе забравих да допълня, че може да се дава по малко сварен жълтък, доста полезен е.

Ето я и статията:

Как да различим мъжката от женската костенурка?

На пръв поглед мъжките и женските костенурки много си приличат. Въпреки това има няколко начина да разберем пола им. Различните полови характеристики са различни и за отделните видове, затова тук се спираме на Червенобузата костенурка, която е и сред най-разпространените в САЩ. Много от тези характеристики са свързани една с друга, затова е по-ясно, ако имаме и мъжка и женска, за да сравняваме.

Инструкции:
1. Разгледайте черупката от долната страна, при корема. Ако тя е леко вдлъбната навътре, костенурката е мъжка. При половия акт мъжкия е върху женската, а така вдлъбнатата черупка помага, "пасвайки" с гърба на женската.

2. Разгледайте опашката. Мъжките са по-дълги и по-дебели.

3. Проучете положението на клоаката. При костенурките тя има и отделителна, и възпроизводителна функция. При мъжкия клоаката е разположена към края на опашката, а при женската - съвсем близо до черупката.

4. Разгледайте ноктите. При мъжките те са видимо по-дълги. Използват ги в ухажването на женската и по време на самия акт.

Внимание! Тези характеристики могат да се наблюдават само след навършване на 3-4 години. При по-малки индивиди не може да се определи точно. Въпреки, че тези характеристики се наблюдават при много видове, тази ГРУПА от характеристики важи само за червенобузите.

Това е:)  bouquet

# 102
  • Мнения: 0
 smile3544 дотук Анита се очертава, като Андрей .

# 103
  • Мнения: 54
хахахха ай честито!  Party А малкото ше го почакаме, а?

Аз, честно казано, снощи за всеки случай ги поразгледах отново моите. Е, дами сме си и това си е. Но имам с какво ново да се похваля - едната започна да си сменя черупката. Понеже тя цялата е на плочици, които  растат от вътре навън, затова при нарастване най-горния слой започва да пада, именно на малки плочици. Първо започна на коремчето, сега цветът е доста по-ярък, там вече приключи смяната. Но сега е започнала отгоре. Пече се много, понеже явно така по-лесно падат люспичките. И така, скоро ще си има нашата нова премяна:)

# 104
  • Мнения: 0
.... Ми значи ще ги женим - отсега си заплюваме, една от твоите моми! Whistling
Нашият Андрюшко си сменя кожата, много е противно  Sick , само това не бях виждала досега, иначе  падане на плочки съм виждала, не помня по кое време се сменяха, май лятото беше, но може и да греша.

Последна редакция: чт, 05 ное 2009, 23:14 от © Анка

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт