лечение при диабет

  • 66 154
  • 129
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 32 050
Аз спрях глюкофажа. Много ми  е зле от него. Ще пробвам с алтернативи някакви.

# 46
  • Мнения: 2
Мисля, че освен физически упражнения и позитивно мислене, човек трябва наистина да се погрижи за себе си. В последно време все повече слушам, че българите нямаме навика да следим своето здраве. Гледам и вкъщи каква е ситуацията - само охкат, че им е лошо, вместо предварително да вземат някакви мерки. Трябва явно да си създадем навици - редовно да си мерим захарта, кръвното, теглото и т.н. Така ще може да следим своето състояние, а не за всяко нещо да се оплакваме и да бягаме при лекар. Повече самодисциплина и грижа за собственото си здраве. Мисля, че това също ще ни помогне да бъдем във форма, въпреки всичко.

# 47
  • Мнения: 32 050
Знаят ли болните от Диабет, че...
Диабетиците се нуждаят от повишен прием на някои микронутриенти - витамини, минерали и други активни вещества от храната. Научните изследвания показват, защо тези вещества са толкова важни за тях:

Хром - крайно необходим минерал, който е много важен за диабетиците от двата Типа, необходим за образуването на активната форма на инсулина. 

Магнезий - подобрява производството на инсулин. 

Манган - влияние за търпимостта към глюкозата. 

Цинк - е в недостиг за болшинството диабетици, но особено за тези от 1 Тип. Той играе ключова роля в обмяната на въглехидратите. 

Биотин - витамин, който помага за метаболизма на мазнините, протеините и въглехидратите. 

Витамин B1 - играе ключова роля в обмяната на въглехидратите. 

Витамин B6 - като цяло дефицитен при диабетиците, а при увредени нерви (нефропатия) нивото дори е още по-ниско. Подобрява значително търпимостта към глюкозата. 

Витамин B12 - нужен за нормалното функциониране на нервните клетки. 

Ниацинамид (витамин B3 ) - помага за съхраняване функциите на инсулино-отделящите клетки. 

Витамин А - полезен за всякакви проблеми с очите и предпазва слизестите мембрани от инфекции. 

Витамин C - като цяло дефицитен при диабетиците. Подобрява търпимостта към глюкозата във 2 Тип диабет. 
Витамин Д - нужен за поддържането на адекватно ниво на инсулина в кръвта. 

Витамин E - подобрява гликозната търпимост при диабетиците от 2 Тип. Осигурява профилактиката срещу усложнения на диабета. 

Липоева киселина - повишава усвояването на глюкозата, явява се високоефективен антиоксидант, способства за регенерацията на черния дроб. 

Янтарна киселина - възстановява чувствителността на клетките към инсулина, усилва неговия синтез и секреция, намалява тежестта на характерните за диабета нарушения на достъпа на кислорода до клетките. 

Черна боровинка - способства за намаляване нивото на кръвната захар, защитава стените на съдовете, предпазва от нарушения в зрението. 

Репей - служи за профилактика на сърдечно-съдовите диабетични усложнения.
Екстракти от репей и глухарче способстват за подобряване функцията на задстомашната жлеза и натрупването на гликогена, което от своя страна влияе благотворно на въглехидратния обмен.

http://nanocom-bg.com/test/index.php?option=com_content&view … itno&Itemid=5

# 48
  • Мнения: 2
Истината е, че хората с диабет или, които са предразположени към диабет трябва редовно да следят кръвнта си захар, а също и кръвното налягане. Много често тези две заболявания „вървят ръка за ръка” – при брат ми е точно така. Препоръчвам ви да разгледате един сайт за медицински изделия, но там има много интересни статии за здравето, включително и за диабета. Ето една от тях: http://-spam181-/index.php?route=information/articles&articles_id=55
Надявам се да ви е полезна.

# 49
  • Мнения: 2 898
rusova11 , много глупости ще прочетеш по форумите. Ако диабетът се лекуваше , някой щеше да е взел нова Нобелова награда за това. Истината е, че за да имаш нормален живот, трябва да си пиеш хапчетата, да ходиш редовно на прегледи и да спазваш режим. Аз от десетки години съм заобиколена от диабетици, а самата аз съм с ИР. Ето тук ще намериш съвети и подкрепа за лечението:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=653715.0

# 50
  • Мнения: X
Цитат
Храненето при хората с тази диагноза трябва да бъде пълноценно и да се ограничи употребата на продукти, които рязко повишават захарта в кръвта.
Това би трябвало да се спазва от всички, не само от диабетно болните.

# 51
  • Мнения: 10
Привет. Пил ли е някой от аюрведичната хранителна добавка ДИАБЕТКЕЪР .Аптекарката ме изгледа много учудено за нейните наблюдения от препарата.                                                                                                                                                                                 

# 52
  • Мнения: 822
Днес разбрах, че здравната каса вече не осигурява вливания на алфалипоева киселина, което е доста лоша новина, защото е скъпо лекарство.

Темата ще е полезна и за мен.

# 53
  • Мнения: 34
Днес разбрах, че здравната каса вече не осигурява вливания на алфалипоева киселина, което е доста лоша новина, защото е скъпо лекарство.

Темата ще е полезна и за мен.


Страхотно - тъкмо няма да ме юркат да лежа по болници.
Всъщност не е толкова скъпа, около 30 лв е немската, а има и българска.

# 54
  • Мнения: 822
Е, все пак венозното вливане е за предпочитане пред таблетките. Една ампула е 12 лв. * 10 дни = 120 лв и това няколко пъти в годината и като прибавим таблетките, които се приемат текущо става скъпо.

# 55
  • Мнения: 62
Вижте забравените съвети на Петър Димков за диабета и лечението му!

http://www.-spam093-/255609/vij-zabravenite-saveti-na-petar-dimk … -i-lechenieto-mu/

# 56
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Много се извинявам за грешното име на лекарството . Лекарството се казва МЕТФОГАММА . Изписва се и по здравна каса и не е скъпо.

Вариантите на лекарства с метформин са доста - от най-евтиния Метфодиаб през Метфогама до Глюкофаж и другите скъпи. При всичките има проблеми със стомаха, моята ендокриноложка предложи да започнем с евтин вариант (метфодиаб), който не ми понесе, сменихме с Глюкофаж със същия резултат, минах на Метфогама, който ми понася добре (поне не ме боли коремът от него).

Говорете с ендокринолога за други варианти, ако този Ви създава сериозен дискомфорт, може би ще намерите оптималното за Вас.

Плюс един-два пъти седмично - по половин лъжичка канела с кафето. Но с канелата трябва да се действа внимателно, защото тя влияе и на кръвното.

За около половин година прием на метформинови препарати + диета (в нея не бях много стриктна поради естеството на работата ми и вродения мързел да си подготвям предварително от вкъщи храна) и тренировки на велоергометър успях да смъкна стабилно 10% от теглото и съответно нивото на инсулина от 37 на 21 (с преддиабет съм).

# 57
  • Мнения: 3 410
В края на юли на баща ми му откриха диабет, 19 кръвна захар,болница, изследвани -  веднага инсулин по 20 единици два пъти на ден.
Той започна да си бие инсулина, но мира не ми даваше този факт - започнах да му давам 3 добавки
- сутрин алое гел по 30 мл
- по 1 литър на ден чай с цветчета на алое, джинджифил, канела и други билки
- по 2 табелтки н ден от една добавка с хром, много минерали , антиоксиданти
Едновременно с това намаляване на хляба, преминаване на 5 хранения по малко, физически труд поне по 2-3 часа на ден.
Резултат - от 20 август баща ми не си поставя инсулин, продължава си с добавките, никакви лекарства не пие, кръвната му захар е 5-5,5. На 70 години е и мисля, че е добре за него.
Няма да забравя интервю с един американски лекар - диабета/тип Б/ не е болест, а състояние на повишена киселинност в организма. Правилно хранене и движение=здраве

# 58
  • Мнения: 822
Рися, а какви са стойностите на кръвната захар на гладно и след хранене, и гликирания хемоглобин? За нарушен глюкозен толеранс ли се касае или нарушена гликемия на гладно? Как се прави изследването за инсулин?

# 59
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Кръвната ми захар поддържа стабилно ниво между 4,5 и 4,9 на гладно и след хранене. Гликирания хемоглобин - честно казано, нямам спомен какви бяха стойностите.

Тези сложни диагнози, да ти кажа (и отивам да се срамувам в ъгъла от невежеството си  Mr. Green) нищо не ми говорят. Пред мен докторите споменават хиперинсулинемия и преддиабет. Така че не мога да ти кажа.

А за изследването - даваш кръв и мерят серумен инсулин.

Общи условия

Активация на акаунт