Ноемврийски бебета - тема 3.

  • 25 631
  • 728
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 19
Съгласна съм, че трябва да проветряваме, правим гимнастики и т.н. Даже ние с Гери вечер започнахме с дихателната гимнастика, събличам я по памперс и е много забавно. Много се радва , а и е добре за нея да я прави тази гимнастика- ръце горе, ръце долу, ръце встрани и пред гърдите. Задължително въздухът в стаята трябва да е чист, ние не пушим с мъжа ми, редовно гледам да проветрявам всички стаи.

# 691
  • Мнения: 73
Объркала съм се. Щели сме да идем в Джъмбо на бул.България,че ни е на по път. За там знаете ли дали има фрии паркинг и близки други магазини? Извинете ме.

# 692
  • Мнения: 10
DMKLaughing!Джъмбото там няма паркинг, паркирайте на Била-та.Иначе там наблизо има Комсед.

Камен, на 20 градуса е облечен по боди и ританки. PeaceНе сме се обличали никога дебело.Даже и за разходка.Майка ми, непрекъснато ме преследва да го обличам и завивам. LaughingНо, усещам, че той така се чувства добре.

# 693
  • Мнения: X
Здравейте момичета,
на някой случвало ли му се е в акото на бебето да има съвсем леки нишки кръв. В събота се загледах в акото на бебчо и видях 2-3 такива. Ако не бях се загледала специално нямаше изобщо да ги видя. След това имаше още в един памперс пак 2-3 нишки, най-много един милиметър големи. Днес го водихме на лекар, каза че се случва и при условие, че няма други индикации (температура, повръщане и т.н.) не е проблем. Но все пак аз се притеснявам и се чудя да го водя ли на гастроентерелог. Бебчо ака по 4-5 пъти на ден минимум и затова е нормално да му са раздразнени червата, но....

# 694
  • Мнения: X
Джъмбо на България има безплатен паркинг и в новия мол, който се намира над него има Хиполенд. Също така до този мол, на бул. Каблешков по посока на Южния парк има Комсед. И мола и магазина са много близо до Джъмбо.

Паркинга на Джъмбо е подземен и входа за него е точно след Била на бул. България.

Последна редакция: пн, 11 фев 2013, 13:55 от Анонимен

# 695
  • София
  • Мнения: 1 578
Monsy, благодаря ти за отзивите за д. кухня.  Hug Точно за тази на Св. Наум писах, че сме чакали, но явно нещата са се промении от 2010г. насам. Това е яслата, в която са ходили и двете ми деца. Като са боледували съм взимала храната за вкъщи - хубава е, наистина. И много майки от квартала са доволни. За стълбите - не е много удобно наистина, но или си го оставяш долу, ако спи (има видимост все пак), а доста майки ги взимат на ръце или държат за ръчичка като са по-големи децата.
Аз така или иначе почнах да се замислям, че май директно ще отиваме към тръгване на ясла, а не взимане на кухня. Нямаме много вариант да си остана 2 години вкъщи, а това означава да се запишем в настоящата кампания за прием този септември и после да поотложа с месец-два тръгването или да я пускам за по няколко дена само. Но имам да го помисля още малко.

yana_kuncheva, нормално е от високата Т да ти понамалее доста кърмата, но впоследствие се увеличават кол-вата отново. Една приятелка след такава висока Т успя да върне малчото й отново почти само на кърма - цеди редовно, пробвай и с лактогонни чайове.

deiza,  дано се оправяш бързо. Лекувайки себе си ще почнеш да предваш на малката и антитела и дано тя не се разболее. Вкъщи също бяхме болни -аз и двамата големи. Слагахме маски като сме покрай беба и на нея, Слава Богу и се размина само с едно хъркане в нослето.

aniii, да не те плаша, но ако и твоята щерка е като моята Гергана (това ни е каката Simple Smile ), ще е дива като за цяла дузина.  Mr. Green Това в кръга на майтапа Grinning Едва ли името е толкова определящо, по-скоро характер... Не знам дали си пробвала с кенгуру да я разхождаш, става и за вкъщи.
tara31, стискам ти палци да няма нищо тревожно. Не отлагай прегледите, за да не се разстройваш излишно.  Hug

emili_vip, може би трябва да се решиш на някакъв усреднен вариант (като време) за захранването. Нашата кака я захраних на 6,5 м. (коригирани 5), но давах само 2 дена по няколко лъжички, отима много колики. Изчаках седмица и пак опитах с др. зеленчук. След 10ина дни пътувахме и пак и направих пауза от 5 дена на кърма само. Та така бавно, бавно вървяхме. И то защото кр. картина на 6 мес. (реални) показа много нисък хемоглобин, иначе може би щях и по-късно да започна. От др. страна ортопеда примерно ни каза, че за 1/2 год. е наваксала изоставането и да не го смятам месец и половина, а само месец. Та може би златната среда е един добър вариант. Според мен бебо ще ти покаже и сам дали е готов.

Ще пусна тук една според мен много добра статия на тема захранване (запаметила съм си я от времето на каката, от форума, но не помня  Embarassed на кой консултант точно). Има ги  добре систематизирани признаците на готовност на бебето за захранване. Предупреждавам, че е дългичка..., но дано пък на някой е интересна  Blush

Скрит текст:
Disclaimer: Не съм специалист по хранене, а само консултант по кърмене. Настоящата статия е плод на моето разбиране и обобщение на различните материали за захранване на бебето. За захранване на бебета със специфични проблеми (алергии и други състояния, които са свързани по някакъв начин с храненето) се консултирайте подробно със специалиста, който следи състоянието на вашето бебе.
Захранването на бебето е голяма стъпка напред и за майката, и за детето – и като всяка важна крачка е съпроводена с много въпроси. Информация по въпроса има в изобилие – толкова много и толкова противоречива, че е трудно човек да се ориентира как да започне.
В тази статия съм се опитала както да синтезирам най-важната и най-необходима на първо време информация, така и да покажа, че всъщност няма един-единствен правилен начин да подходите към захранването.
Вие вече знаете как – свикнали сте да се ръководите от нуждите на вашето бебе  и по съвсем същия начин, с малко основни правила, много здрав разум и все така разчитайки на детето да задава темпото – ще продължите напред.
Кога да започне захранването?
Известни са изследванията, които доказват, че кърмата е напълно достатъчна да покрие всички нужди на децата за първите 180 дни от живота им и обичайно препоръките на всички авторитетни организации по света (Световната здравна организация, УНИЦЕФ, Европейския блупринт за храненето и педиатричните асоциации в различните страни) се ръководят именно от тези данни.
За практиката обаче по-добрата формулировка е включването на допълващи храни да започва „около средата на първата година“ – всяко дете се развива по различен начин и по различно време е готово да опита първата хапка различна от мляко, така че няма как да се даде абсолютно точна възраст, която да е подходяща за всяко дете. Затова в допълнение към тази препоръка се следят признаците за готовност у детето.
Как да разбера дали детето ми е готово за захранване?
Кога е настъпил моментът да предложите на бебето първата лъжичка, могат да ви подскажат някои основни умения на бебето. Наблюдавайте за:
•   Умение да седи самостоятелно, подпряно на облегалка, поне за няколко минути (храненето в легнало положение е опасно) – обикновено около 5-6-месечна възраст
•   Изчезване на рефлекса за избутване с езиче на всичко, което се сложи в устата му (някъде между 4 и 6-тия месец)
•   Умение да поднася и задържа целенасочено играчка към устата си (между 4 и 6. месец)
•   Засилено сукане, което не се оправя за повече от 2 седмици често предлагане (между 5 и 6. месец)
•   Ясен, неподправен интерес към вашето хранене – бебето буквално изяжда с очи всяка хапка, която поднасяте към устата си, усилено имитира как дъвчете и опитва да посяга към чиниите, като дори може самичко да се захрани с нещо, което успее да докопа от масата.
Отделни умения и признаци може да се появят много рано при различните деца – затова е най-разумно да следите кога е налице съвкупност от повечето признаци, за да сте сигурни, че вашето дете наистина с удоволствие и интерес ще приеме захранването.
С какво да започна?
Има различни основания за избор на една или друга първа храна и е добре да се вгледате в индивидуалните нужди на вашето дете, за да прецените кое ще е подходящо. Отговорите на следните въпроси може да ви помогнат за това:
•   Има ли вашето бебе проблем с изхожданията?
•   Има ли алергии, колики, реагира ли лесно на храни, които вие сте яла?
•   Има ли специфични виждания или традиции за храните във вашето семейство?
•   Подходящ ли е начинът, по който приготвяте обичайно храната на семейството, за нуждите на едно бебе?
Някои майки избират оризовата каша, защото е неутрална на вкус и лесно може да се смеси с кърма, а и действа затягащо на стомахчето. При бебета, които са алергични или в семейства, където има тежки алергии, обикновено това е препоръчваната първа храна.
Други предлагат първо плод, защото е сладък на вкус и много бебета го предпочитат, а и помага да се регулират нередовните изхождания.
Трети предпочитат зеленчуци, за да може бебето да свикне с вкуса им, преди да е опитало сладки плодове и да не се мръщи на зеленчуците нататък.
Основанията за избор на първа храна са много различни, но за бебето новата храна си е нова храна и независимо какво е избрано, за него изживяването е уникално и непознато.
Готови или домашни храни?
Някои майки избират в началото на захранването да предлагат готови храни, тъй като бебето изяжда само по лъжичка-две и е досадно да се прави цяла порция каша, която после да трябва да отиде на боклука (или да я дояждате, което се отразява на килограмите  ). Други избират готовите храни, защото се чувстват по-сигурни, че са подбрани екологично чисти продукти. За трети важно е удобството на бурканчетата.
Недостатъците на готовите храни са както цената (която е значителна!), така и вкуса, който е винаги един и същи и никак не прилича на вкуса на пресните плодове и зеленчуци. Сериозен довод срещу употребата на готови детски храни е и съдържанието им – ако разгледате етикетите на много от тях ще установите, че една от основните съставки е оризовото брашно или нишесте. Това означава, че съдържанието на плод или зеленчук в тях е ниско, а консистенцията им е постигната чрез сгъстяване с нишесте или оризово брашно, които не носят витамини и полезни хранителни вещества, а само калории…
В действителност няма никаква причина да не можете да предлагате домашно приготвена храна от самото начало, особено ако имате достъп до сравнително чиста продукция или избирате еко-храни. Домашно приготвените храни имат по-богат вкус, който се мени всеки път и консистенцията им също е различна, което дава възможност на бебето да опознава не само различни вкусове, но и различните и специфични за всяка храна текстури.
Ако решите да приготвяте сама храната на вашето бебе, вероятно ще ви е полезна следната информация:
В самото началото на захранването (първите дни)  плодовете се предлагат термично обработени, за да може да се неутрализират донякъде съдържащите се в тях плодови киселини и да стане по-лесно усвоима целулозата. Можете да ги приготвяте задушени в много малко водичка (или можете да сварите на пара по-голямо количество плод, което после да пасирате и замразите за по-нататъшна употреба).  Не се увличайте да приготвяте голямо количество пюрета – само 2-3 седмици след захранването спокойно можете да предлагате на бебето намачкан суров мек плод, а малко по-късно – и настъргани плодове.
Бананът няма нужда от термична обработка и се предлага винаги суров, без да се вари, дори ако го изберете за първа храна.
По същия начин се приготвят и зеленчуците. Много майки избират да сварят малко по-голямо количество от даден зеленчук, да пасират и да замразят във формички за лед. Когато полученото пюре замръзне, кубчетата се прехвърлят в пликчета. Много са удобни за приготвяне на малки количества пюре, както е в началото на захранването и е лесно да ги смесвате в разнообразни комбинации. Едно кубче от стандартна формичка е около 30 гр.
Ако приготвяте по този начин картофено пюре, е необходимо при размразяването да го загреете почти до завиране, за да възстанови консистенцията и вкуса си – иначе е тричаво и неприятно на вкус.
Реално дори не е необходимо да приготвяте храна специално за бебето, ако в семейството често приготвяте варени зеленчуци – тогава просто може да отделяте порция за бебето, преди да сте добавили сол и мазнина.
Сол и захар в бебешките пюрета не се добавят. Зелените подправки (магданоз, копър, целина) обикновено не представляват проблем след първите седмици от захранването.
Ако се прибавя малко кърма към полученото плодово или зеленчуково пюре, вкусът ще е по-познат за бебето и може да е удачно в началото на захранването да прибавяте малко кърма с тази цел. Когато бебето посвикне с новите вкусове, това вече не е необходимо и е достатъчно само да му предлагате да посуче след храненето.
Как да започнем?
Има само няколко прости основни правила:
•   Само една съставка (не комбинирано пюре или каша!)
•   Изчаквайте поне 3 дена, преди да предложите нова храна (все едно дали ще е друг вид или нов плод, зеленчук или каша).
•   Подбирайте храни, подходящи за начало на захранването.
Основанията за тези правила са едни и същи. Важно е в първите дни от захранването всяка нова храна да се предлага отделно, за да се следи за алергични реакции и да знаете коя храна е предизвикала реакцията.
След като вече сте предложили 2-3 основни храни поотделно и бебето е свикнало да приема по-голямо количество храна, можете да опитате да прибавяте новия вид храна към някоя вече позната. Например ако бебето вече е захранено с картофено пюре, може към обичайното му количество да прибавите 1лъжичка пюре от тиква, като по този начин въведете тиквата като нова храна.
Изчакването по няколко дена, преди да въведете друга храна, ще ви помогне да видите как реагира организма на бебето от една страна – а от друга, да увеличите количеството, което бебето приема от дадената храна.
Храните се подбират според това доколко са подходящи като първи храни. В различните страни се предлагат много различни първи храни, така че това може да е доста объркващо. Един разумен подход е да се подберат храни, които са местни и типични за страната, в която живеете и обичайно се използват като първа храна за бебета. За България такива са картофеното пюре (без мляко, масло и сол!), ябълката, моркова (морковите може да не са подходящи за всяко дете, тъй като имат запичащ ефект), а в последните години се налага и тиквата, заради сладкия й вкус и заради това, че децата обикновено я приемат с охота.
Храни, които се считат за подходящи за начало на захранването по света:
ориз (каша), банан, авокадо (богато на полезни мазнини!), круша, сладък картоф, тиквички, зелен фасул, манго, пащърнак…
По кое време на деня и какво количество?
Изберете време, в което вие и вашето дете сте спокойни и в добро настроение. Разумно е все пак да избягвате вечерните часове за начало на захранването – ако за лош късмет бебето има проблеми след първите хапки нова храна, по-добре това да не е посред нощ.
Бебетата най-често са любопитни и склонни да опитват нови храни, когато не са много гладни. Затова обичайно майките избират време между храненията, за да предложат първото опитване на друга храна – около час-час и половина след последното кърмене позволява бебето да не е прегладняло, но и да прояви интерес към новия вкус.
Не очаквайте много – обичайно първата лъжичка си е просто това, първа лъжичка и бебето може твърдо да откаже да изяде повече. Макар и по-рядко, се срещат обаче и любители на похапването, които трудно се спират след първите няколко лъжички и може даже да ревнат, когато приготвеното количество свърши.
В следващите няколко дни количеството обикновено се увеличава постепенно, като достига до около четвърт до половин чаена чаша (50-100 гр). Ако вашето бебе иска повече, няма нужда да го спирате – оставете го да определи само колко твърда храна желае.
Колко пъти дневно да предлагам храни, различни от млякото?
В първите няколко дни от захранването е достатъчно да предлагате веднъж дневно друга храна. Когато въведете няколко храни (това обикновено става в първите 2-3 седмици), може да започнете да предлагате 2 пъти дневно други храни. Един примерен вариант, който много майки намират за удобен, е да предлагат зеленчуково пюре на обедното хранене и плодово пюре между храненията сутрин (или комбинирано с каша в следобедните часове).
Да замествам ли кърменето (млякото)?
Можете да подходите по два начина в зависимост от конкретната ви ситуация (и от мнението на вашето бебе по въпроса!).
Единият начин, който често се препоръчва от педиатрите, е да се стремите да замествате напълно кърмения (но не с плодово пюре, защото то не може да осигури достатъчно калории за замяна на пълноценно хранене). Започва се с 2-3 ч.л. и постепенно, за около 2 седмици, се цели бебето да изяжда приблизително 130-150 гр (някои деца хапват и повече, но повечето ядат все още малки количества). Това дава известна свобода на майката и доста майки предпочитат да заместят едно хранене, за да могат без притеснения да оставят бебето на някого за няколко часа.
Понякога обаче, ако по този начин в бърза последователност се заместят 2-3 кърмения, при повечето майки се наблюдава рязък спад в количеството кърма заради намалялата стимулация и това трудно се оправя.
Другият подход е до около годинката на бебето кърмения да не се изместват, а да се допълват. Т.е. на всяко хранене да продължавате да предлагате и сукане (мляко). По този начин не се налага да добавят допълнително мляко в пюретата. Ензимите в кърмата пък подпомагат усвояването на твърдите храни и преходът на бебето към по-големите количества твърда храна става по-плавно.
Предимствата на този подход са, че бебето само определя увеличаването на количеството твърда храна (доста кърмачета може първите 2-3 месеца да изяждат само символични количества – 2-3-4 ч.л. твърда храна) според собственото си темпо, а за майката няма притеснения дали не е останало гладно, защото му предлага да си дояде на гърдата. По този начин почти никога не възникват колебания в количеството кърма.
Недостатъците на подхода са в това, че доста майки се притесняват защо детето толкова дълго яде по много малко твърда храна (макар в действителност препоръките са до годинката 75% от храненето на бебето да е мляко), както и това, че майката продължава да бъде основен източник на храна. За някои майки такъв вариант е неприложим или труден за осъществяване, защото се връщат на работа или защото желаят да отбият напълно до годинката на бебето.
А да прибавям ли мляко в пюрето?
Готовите детски пюрета обикновено съдържат мляко под някаква форма, освен ако на етикета изрично е упоменато, че пюрето е безмлечно. Дали да добавяте допълнително АМ (адаптирано мляко) в пюретата зависи от това дали ще предложите на бебето да суче:
 При пълно заместване на кърменето с пюре е добре да добавяте АМ към безмлечните купени или домашно приготвените пюрета, като преценявате според консистенцията на пюрето под каква форма да го прибавите. Няма проблем да го прибавите направо на прах, ако пюрето е рядко (както често са плодовите пюрета), или да разредите гъстото зеленчуково пюре с приготвено с вода АМ. Обикновено 2 мерителни лъжички са достатъчни за една доза пюре, а предвид че бебетата в началото рядко изяждат цяла доза, вероятно ще е необходимо и по-малко.
Ако на това хранене ще предлагате на бебето да си досуче или ще му дадете шишето, тогава няма нужда да прибавяте АМ в пюрето – бебето ще си приеме млякото като десерт.
Какво да правя с водата?
С началото на захранването е необходимо да започне предлагането на обикновена преварена НЕподсладена вода на бебето. Това е нужно, за да се подпомогне възстановяването на баланса на солите в организма. В твърдите храни има повече соли и по-малко вода, отколкото в кърмата, което създава необходимост от допълнителен прием на вода.
В действителност повечето бебета не пият вода още дълго след захранването, тъй като все още поемат голямо количество кърма и това им е достатъчно. Важно е просто да си изградите навика да предлагате – създайте си рутина да слагате на столчето и чашка с вода заедно с купичката с храна, това е всичко. Вие предлагате, а бебето избира дали да пие или не.
Няколко глътки вода, предложени когато бебето откаже да яде повече с лъжичката, може да му помогнат отново да прояви интерес към храната и да хапне още няколко лъжички с охота. Често бебетата спират да ядат не защото не искат повече, а защото все още необичайната консистенция ги затруднява и имат нужда да пийнат малко, за да продължат (също като нас!).
Ами запека?
При много деца в началото на захранването може да се получи преходен запек, докато храносмилателната система се нагоди към новите храни – тогава обикновено помага да включвате рутинно по 1 ден само на кърма след всеки 3-4 дни, в които сте предлагали други храни. Ако детето няма такъв проблем, не е нужно да се включват дни само на кърма.
Разхлабващи храни:
 сливи,  круши, праскови, кайсии, грах, спанак, пащърнак, тиква, тиквички, овесена каша
Запичащи храни:
оризова каша, моркови, банани, ябълково пюре, млечни продукти!, тестени храни от бяло брашно, нишестета

За крустите
- кортикостероидите са наистина тежка артилерия. Ползвала съм в студентските си години заради дерматит. Те не лекуват, а възстановяват само кожата. Прибягвайте до тях наистина като последен вариант след консултация поне с 2 лекари. Казвам го с най-добри чувства, дано някой не се обиди. Просто бебенцата са ни още малки.  Hug

За Т - и аз мисля, че 26-7 градуса е доста и може бебето да си повишава Т от това. Педи ми е казвала на времето, че малко бебе може да има и 37,2-3 и не е проблем. Но по принципно както сме коментирали вече здравословна се води 20-22, за спане даже 18-20 градуса.

Хайде да пусна този ферман, за което извинете Simple Smile, и да наваксам новите 10ина отговори.

П.П.  dmk8889, паркингът на Джъмбо не е много удобен (подземен, тесен за маневри). Ако ще обикаляте и другите магазини, ползвайте на мол България (но там трябва да видите колко часа са безплатни) или пред магазин Комсед на бул. Каблешков, където винаги има места, безплатно е и няма ограничения.

Последна редакция: пн, 11 фев 2013, 14:14 от Jiema

# 696
  • Мнения: 19
Jiema Сигурно е от името!  newsm62 newsm62 newsm62 newsm62 newsm62 newsm62

# 697
  • Мнения: 4
И при нас температурата е около 25- 26 градуса, ама като се отопляваме на дърва няма как да я смъкна до 22  Sad. Обличам го с боди с къс ръкав и гащеризон.....

# 698
  • Мнения: 307
Витанова имам как да смъкнеш температурата до 22. Отвори широко прозорци и врати до към 19 -20 градуса. И то за 10-тина минути ще стане 22. Това 25-26 градуса е температура за къпане.

между другото Лили никога не сме я къпали на температура по-висока от 22 градуса и нищо и няма Simple Smile
С Мити топлихме за къпането после изстудявахме за спането. За Лили не сме се занимавали с глупости. Къпем я на 20 градуса и това е Simple Smile

# 699
  • Мнения: 10
У нас като стане 23 градуса и си мисля че е много горещо.И ние сме с локално парно на дърва и цялата къща е много топла,но мине ли 22 градуса и отварям прозореца,да не кажа даже че по цял ден имаме открехтат прозорец.Много е топла зимата и като напече и едно слънце и става много жега.А по принцип и аз съм много зиморничава, но заради малчо гледам да е по-хладничко /20-22/. Иначе за банята затопляме до 25 с печка духалка и след като го облека отваряме и охлаждаме до 21-22

# 700
  • Мнения: 607
Здравейте, мамита!
Благодаря на всички за отговорите. Повече не видях такава слуз в акото.Той откакто пи веднъж Аптамил АР и ака по няколко пъти на ден. Днес звъннах на педито да я питам какво да правя, че не ще да го пие тоя Аптамил АР и тя ми каза да го смесвам с обикновения.
Снощи малчо се събуди в 03:30 гладен и изпи 150 мл.!!! Много бях щастлива, но за това пък в 08:00 изпи само 70 мл. и щях да умра. Не проумявам защо това дете не ще да си изяжда млякото, когато му е времето?! Казах на педито, че ми оставя по 20-30-50 мл. понякога и тя каза, че е много.... Та незнам сега на какъв лекар да го водя да видим има ли му нещо на това дете.
При нас Т в стаята варира м/у 19 - 23 градуса като през нощта понякога пада и на 16. Обличам го с боди с дълъг ръкав и гащеризон, а понякога му слагам и ританки, че нослето му е студено.
Добре дошли на новите мами! Да са ви живи и здрави бебоците!
Дейза, бързо да оздравяваш! Hug

# 701
  • Мнения: 531
Благодаря, момичета Hug Днес съм по-добре от вчера, но може би още ден два ще съм така Simple Smile А мама идва и ми каза, че това дето го мисля за сополи в акото, е дето е престояло, щото тя се изакала през вечерта, но аз не съм разбрала... И като показах памперса се вижда как е попил повечето( тя нали е мед. лице и по цял ден гледа акита Joy), но това е останало, даже имаше и залепени за дупето  Laughing И сега съм по-спокойна за нея Simple Smile
За температурата.... 26-27 градуса си е направо за море... Ще уморите децата, то има ли кислород Crazy При нас като стане 24 градуса за баня и ми се струва доста топло, да не говорим за повече... То и ние сме на водна риза с дърва и въглища, ама като затворя радиатора в стаята и топлото заминава към другите стаи (наскоро открих този трик Joy Joy)Peace А иначе си отварям прозореца, че да влиза свеж въздух  Rolling Eyes
Кръвта в акото е от алергия към нещо!
Още исках да пиша, ама забравих newsm78

# 702
  • Варна
  • Мнения: 6
да се включа преди да сте изписали темата  Mr. Green
За тока нямам думи от месец на месец сметката се удвоява, последната е 700 лева  #2gunfire и едва не припаднах като я видях. Поне успяхме да я платим, и сега ще пускам жалба  #Cussing out, защото това на нищо не прилича. Аз разбирам вкъщи да е жега, а пък то към 22-23 поддържаме, че нашата мадама е много зиморничева, постоянно й е студено. Не че няма на кой да се метне, татко й е така. За къпането дигаме темп до 25-26, като я изкараме от водата и така се ядосва, там доста си й харесва  Heart Eyes

Вяра напоследък хич не може да спи през деня, преди като заспи докато я кърмя и чак за следващото ядене се будеше, сега я спи 40 минути я не, и от най-малките шумове се стреска милото. А вечер сме на режим през два часа, хем й се спи и не може да се наяде и заспива, хем след това реве, че е гладна. Направо не знам какво да правя. Искрено завиждам на мамчетата, които успявам да поспят поне 4 часа накуп , дано скоро и на мен такова щастие да ми се случи  Praynig

Това със смученето на палеца е някакъв кошмар. Онзи ден в просъница 3 пъти си го навря в устата. Както си лежа и се чува едни звучно джвак, като вакум. Но според мен си чеше венците, защото го обръща нагоре и движи напред назад, не го смуче. Уж по принцип предните долни трябва да избият първо, а тя има бели сенки където са кучешките. Четвъртък сме на консултация и ще питам педито какво ще каже.

Синапова благодаря за линка към роклята, който беше пуснала   bouquet. Като бях бременна бях попаднала на тази страница, но съвсем я бях забравила. Все се чудех какво да обличам за разходка, че да мога лесно да нахраня малката, а сега ще ми е по-лесно.  Чакам с нетърпение тези дни да ми дойде поръчката.

# 703
  • Пловдив
  • Мнения: 27

Това със смученето на палеца е някакъв кошмар. Онзи ден в просъница 3 пъти си го навря в устата. Както си лежа и се чува едни звучно джвак, като вакум. Но според мен си чеше венците, защото го обръща нагоре и движи напред назад, не го смуче. Уж по принцип предните долни трябва да избият първо, а тя има бели сенки където са кучешките. Четвъртък сме на консултация и ще питам педито какво ще каже.

Анабелита...точно днес и аз това забелязах...и моята е по същия начин...аз съм чела , че не е задължително да са първо предните долни Peace...при нас  вече на мястото , където са кучешките,отляво е зачервено и в средата има бяла точица...може би мамите,които са с второ ще кажат дали така изглежда никнещо зъбче Thinking

Вкъщи държим около 20 градуса,често е 19....вече не затопляме като я къпем...само банята с духалка за 5 мин. Peace...в началото се притеснявах бебка да не настине нещо...но се оказа,че и понася добре Flutter.Мисля,че 25-6 градуса е твърде много...

После пак ще пиша,че се разревахме...

# 704
  • Мнения: 0
Здравейте,най-накрая да се престраша и аз да пиша, но искам да попитам дали на вас педиатърките са изписали капки Фенистил профилактично преди и след имунизация и как се повлияват  бебчетата от тях, защото моят бебок и миналият месец и сега стана много раздразнителен.

Общи условия

Активация на акаунт