*Минахме средата вече и през МАЙ ще гушнем мъничко човече!* Тема 7

  • 31 516
  • 741
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 532
Момичета, не казвам, че е лошо да има риванол в домашната аптечка. Просто, че така написано в списъка, звучи все едно ще се ползва едва ли не редовно за атрибутите на детенце Naughty
Иначе насилствено забелване чак и аз не съм практикувала. Само с цел почистване сме пипали там - за наша радост сама си се оправи Mr. Green Но около мен освен племенникът, поне още 2 момченца направиха инфекции и се наложи да ги цепят. Та, не съм сигурна и аз как точно трябва да се постъпи.

# 691
  • Мнения: 604
Забравих за витамин Д- то. Е там вече бях много безотговорна - давах го точно един месец и се изнервих. Малката хич не искаше да седи с отворена уста докато капне проклетата капка ( много трудно ми капеше Вигантол. Не знам при всички ли е така, но беше адски изнервящо.) , опитах с лъжичка ама то една капка де я глътнала къде я изплюла. ooooh! Та така не го знам колко е полезен ама и без него фонтанелата се затвори на 10 месеца, тогава и проходи.

# 692
  • София
  • Мнения: 109
ехаааа, много сте активни днес Simple Smile Да питам аз за този витамин D, задължително ли при всичките бебоци ли е приемането на вит.D??  newsm78  затова за първи път чувам....

За ритане, и моята ме рита много ниско долу, особенно като седна, а пак ако седна и малко се наведа напред тогава пак не спира, по същия начин е и като лежа по гръб, сигурно не и е удобно. Преди няколко дена риташе и се движеше направо хоризонтално около пъпа. Може би наистина докато си имат място - се въртят както си искта вътре  Laughing

Има много списъци в интернет пространство с необходимите неща за бебето. Аз засега само събирам инфо от познати майки, от какво наистина ще имам нужда. Та сега влезнах в една дилема, дали задължително трябва помпа за кърма..т.е. дали първите дни - седмица е добре да се използва, или бебето си е напълно достатъчно. чух две различни мнения със техните си аргументи и се зачудих. Какво мислите ще си купувате ли помпи?

# 693
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Аз имам помпа на Медела електрическа с опция и за батерии. Доста компактна, дали ще ми е нужна е друг въпрос.

# 694
  • Мнения: 13 947
Аз също съм се снабдила - от сестра ми ръчна на Авент Simple Smile Но както и тя казва с две бебета не вярва да има много за изцеждане  Wink

# 695
  • Мнения: 510
Помпата за мен е задължителна!
Първо : Не знаеш как ще стартира кърменето. Дали няма да сте по-дълго разделени, дали ще успее да засуче от първият път, дали няма да има проблем със засукването и дали ще суче ефективно от самото начало. (С дъщеря ми - ползвах 2 помпи на смени Бертони и Авент, те ми спасиха кърменето и лактацията първите месеци)
Второ: Ако си като мен да преливаш, дори при идеално сучещо бебе (както беше големият ми син), първите седмици докато не поомекнат и не се отпуснат гърдите (нарича се регулиране на кърмата според нуждите на бебето), ще имаш нужда да изцеждаш по малко все някоя от гърдите (някои бебета в началото се хранят само с една гърда, докато не заякнат и не пораснат нуждите им), за да не направиш някоя бучка.
Трето: Освен това някои бебета силната струя на прелелите гърди ги дразни и дави и тогава също е ок да се изцежда по 30тина мл.преди кърмене, за да омекне зърното и да може да засуче бебето добре и да суче спокойно

# 696
  • Мнения: 2 532
Аз имам ръчна на Авент. След раждането бях разделена 1 седмица от сина си, през което време той беше свикнат на шише...Освен това от спада на тегло, приема на АБ след раждането и за капак жълтеницата, той нямаше много сили да суче. На всичкото отгоре беше и поспалив...Хич не засука и се цедих 3 месеца. Много ме беше яд, защото кърма имах много. Но понеже помпата не цеди така ефективно, както суче едно бебе, в крайна сметка си докарах проблем с гърдите - целите бяха станали на буци, вдигах Т на моменти. Мъчих се известно време с масажи и т.н., но в крайна сметка се наложи да пия хапчета за спиране на кърмата. Този път пак ще подготвя помпата, но честно казано ме е страх да не стане пак така ooooh!

# 697
  • Мнения: 856
Amini, моят съвет е да си вземеш електрическа, точно защото си с две бебета. Ръчната е за улеснение, ако трябва да изцедиш малко от време на време, но за по-интензивна употреба, не е удобна.

# 698
  • Мнения: 13 947
Карелия, ще видя как ще тръгнат нещата, и ако видя, че има нужда ще взема. Предварително не ми се иска.

# 699
  • Мнения: 10
Ехаааа тук много интересни неща се разказват, сега съжалявам че не влизам в темичката да следя какво се обсъжда, а само групичката в фб посещавам.

# 700
  • Мнения: 358
Мен ме посъветваха да не бързам с ел. помпа. Не се знае дали изобщо ще се наложи голямо цедене, ако бебето суче пълноценно. Затова за първо време си взех ръчна. На една презентация на такива помпи даже показваха специално бюстие с 2 накрайника за гърди, за да може да да се изцеждат и двете гърди едновременно.

# 701
  • Мнения: 441
Витамин Д се препоръчва до 3тата година дневно, освен през лятото -тогава няма нужда, ако детето играе навън.

Обиколници и възглавници също не се препоръчват поради риск от задушаване.
 
Добавих коментарите си към списъка след >>.

Скрит текст:
Мамчета,

Събрах си от интернет списъци с необходимите вещи за бебето, за родилния дом, за стаята и т.н.
Ще ги споделя и ще се радвам ако някой вижда нещо необходимо, което липсва, или пък нещо крайно ненужно, което присъства, да сподели Simple Smile Или пък ако се сещате за някоя марка от даден продукт, която е много по-за предпочитане спрямо останалите. Изобщо, всякакви съвети ще бъдат добре приети Simple Smile

Дългички са, признавам.



За бебето за родилния дом:

1. Мокри кърпи бебешки – 1 пакет, които ще Ви го вземат за да правят тоалета на бебето (не мият бебетата, а ги бършат за съжаление) и 1 пакет си оставете при Вас.

>> При нас абсолютно не се препоръчват мокри кърпички за мокри бебета. Има едни сухи кърпи, които не се разкисват при мокрене (или по-широки пресовани памучни тампони- като тези за почистване на грим, но по-големи ) и бебето се мие само с топла вода. Мокри кърпички започнах да ползвам след година и половина, когато детето ми започна да обръща легенчето с топла вода.
 
2. Памперси – 20 броя – също Ви ги взимат за тоалета (в някой болници искат неотпечатан пакет, така че вземете малък).

3. Оставете си при Вас да имате допълнително памперси, в случай, че бебето има нужда от тоалет. През нощта са много нелюбезни и е добре да имате с какво Вие да ги

подмените. В противен случай се обричате на безсънна нощ в рев Wink Сменят памперсите на 4-6 часа, и ако малко след като са го преповили се наака, ще си стои така до

следващата, ако не го предвидите.

>> 4-6 часа е много дълго време. В началото ни отиваха по 15 памперса на ден. Ако бебето е при майката (което се надявам да се наложи като стандарт навсякъде) по-добре да си го повиваате сами.


4. Крем за дупето на бебето – остава си във Вас – не го давате. Това е в случай, че се наложи да го преповивате Вие.
5. Ръкавички за бебето – обикновено се раждат с нокти и много се дерат. Ще си спестите неприятните драскотини по така нежната му кожичка
6. Лигавник – 1-2 броя, или техзухени кърпи за да го забърсвате – те често връщат и рискувате след току що направен тоалет да чакате 4 часа за да Ви го преоблекат, след като

е върнало Sad
7. Биберон залъгалка – 2 броя

>>Биберон на толкова малко бебе е ненужен. Дори за да се научи да суче без да ви наранява първите 3-6 седмици не трябва да се предлагат биберони и шишета изобщо.


8. Лепенки за пъпчето на бебето (не е задължително), но в някой болници искат да си носите. Не ги давайте, ако не Ви ги поискат!!!

 За стаята на бебето

12. Бебефон- 1 бр. – (ако сте близо до бебето е напълно ненужна вещ).

>> Все влиза в употреба, ако например майката реши да готви докато бебето спи, на гости при роднини и т.н.

13. Възглавница
14. Обиколник - Необходим ли е?

>> Не.

 За къпане на бебето


4. Термометър за вода – 1бр. – след като направите 2-3 пъти водата, става неизползваем.

>> Термометър ползвах дълго време т.к. аз се къпя с много гореща вода и моята зона на комфорт е много различна от тази на бебето.

5. Гел за къпане на бебето – 1бр.
6. Сапун за дупето на бебето (Sebamed – при всяко подмиване, много удобно миещо блокче)
7. Шампоан за бебе – 1 бр.

>> козметиката за миене на бебето в първите месеци също не е препоръчителна. Топла вода е достатъчна.

Други аксесоари за бебето:


7. Физиологичен разтвор за нослето- 10 бр. от малките – 24 часа след отваряне да не се използва.
>> физиологичен разтвор влиза доста често в употреба при запушено носле.

8. Риванол – 1бр. (ако сте с момченце – за пишката)
>> по-добре да не забелваш изобщо.

9. Мокри кърпички – поне 3 бр. големи пакети – освен ако не искате на 2 седмици да купувате.
>> както казах, по-добре да се мие бебето.


10. Сухи кърпички- 1 – 2 бр. (от тези в кутиите – използват се за забърсване и подсушаване ако повръщат и др. – много са удобни)
11. Памперси- 1 голям пакет new born
12. Бебешки прах за пране- 1 бр. (Тео Бебе – Бебешки омекотител не препоръчвам поне през първите 6 месеца)
Бебешки сапун – за препиране на нааканите пелени – редовно след като сте разповили бебето, то може да се наака Wink

Последна редакция: пн, 15 фев 2016, 17:54 от AnMary

# 702
  • Мнения: 167
Не можем без витамин Д,препоеъчва се и след 50 годишна възраст при жените/ежедневна употреба,като изключим лятото/,превенция срещу остиопороза.

# 703
  • На остров
  • Мнения: 13 498
При нас вит Д е до 2 г всеки ден. Не се излагат децата на слънце до 1 г според препоръките тук.
Аз си пия през зимните месеци постоянно  Simple Smile .

# 704
  • Мнения: 510
При нас вит Д е до 2 г всеки ден. Не се излагат децата на слънце до 1 г според препоръките тук.
Аз си пия през зимните месеци постоянно  Simple Smile .


Как не се излагат на слънце,? Не ги ли извеждат на разходки??? Къде е това?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт