Частни училища - информативно-дискусионна тема 35

  • 16 255
  • 744
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 182
Топ състезателите по математика се подготвят и извън училище. Доколко обаче за един 3-класник може да се каже, че е топ състезател, е спорно. По-скоро родителите им още от ПУК са решили да ги насочат към състезателната математика (в повечето случаи виждайки таланта) и ги водят при Кортезов и сие. Няма никаква гаранция, че всички тези деца ще са състезатели и в 10 клас. Даже е сигурно, че няма да са. Просто майките, видяли математическия талант в своя първокласник, са много повече отколкото са състезателите след 7 клас 🙂

# 706
  • София
  • Мнения: 7 277
Лейка и аз за последен път - в поста ми пише "в моя випуск" и това не е дописвано. За втори път разбирам, че не четеш това, което съм написала. Всичко друго са приказки от шипковия храст. Желая ти хубав ден!

# 707
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 312
Благодаря ти, Аш. И на теб Simple Smile
Чета внимателно Simple Smile
Но и ти няма как да отговориш за випуска си. Пък и както се каза по-горе - случили сте на випуск. Което е страхотно, голям късмет.

# 708
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 376
Андариел, освен в буквализъм, изпадаш и в крайни тълкувания, на които нямам намерение да отговарям.

Бях на отворени врати в БШ. Училището е много хубаво, нямаше изненади, освен как се разпределят свободните места за прием в ПУК - по-голямата част е за 3 прогресивни паралелки и 1 стандартна. За 1 клас има 6 свободни места, като 4 са за прогресивен клас.

# 709
  • София
  • Мнения: 7 277
Разбира се, само в СС го няма.
Приемат само деца, които не са подготвяни допълнително и нямат нужда, нито ще иматнужда от допълнителни занимания  

Хаааа, оо не, много ме разсмиваш. Точно аз винаги съм твърдяла, че се приемат деца в ПУК, които са подготвяни допълнително и самородните гении са изключения. Всеки, който ме е чел и с който съм си писала на лични съобщения по отправени въпроси за подготовката, може да го потвърди. Даже в поста ми след този на Тинкърбел съм написала, че повечето деца са подготвени преди изпита в ПУК Simple Smile Ето, трето нещо непрочетено.

# 710
  • София
  • Мнения: 62 595
Какво му е лошото на буквализма? Нещата обикновено са много прости, буквални - или нещо на човек му е на сгодата, или не е.

# 711
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 376
Ти си знаеш, Андариел. Аз няма да съм ти събеседник.

# 712
  • София
  • Мнения: 62 595
Ако искаш ми бъди, но поне можеше да се обосновеш за джанките и дърветата.

# 713
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 312
Какво му е лошото на буквализма? Нещата обикновено са много прости, буквални - или нещо на човек му е на сгодата, или не е.
Прави човека досаден за разговор.

Аш, изумителна е точността ти. Но в интерес на обективността сложи целия параграф в цитата. Иначе става буквализъм Simple Smile

# 714
  • Мнения: 2 182
Е какво неясно има, че да се обосновава?! На всички, родени преди 90-та ни е ясно. Щастливото, безгрижно, здравословно детство на двора, изпълнено с невинни детски пакости vs днешното пред компютъра, в мола, на уроци и тренировки от 3-годишна възраст 🙂

# 715
  • София
  • Мнения: 62 595
тоест винаги трябва да има интрига, пък дори измислена.Simple Smile

Всеки оценява детството си като здравословно, ако ще епидемии да е имало или война. Влизаш в клишето "а ние едно време...".
Компютрите и телефоните са част от живота, а родителите са тези, които решават кое колко да се ползва. В уроците и тренировките също не виждам някакъв проблем, по-скоро това е привилегия, лукс, който малко хора могат да си позволят. Дори навремето, онова, дето го спрягаш за родените преди 90-те (а аз съм родена през 70-те и описаните неща в книгите и филмите от соца са от същото време, макар и хиперболизирани), в много от случаите е било безпризорност на децата - какво правят децата по цял  на улицата с ключа на врата, докато родителите са на работа? Ние просто сме били деца и не сме осъзнавали потенциалните и реалните опасности и се постряскахме малко, когато се разчуеше, че някой е счупил ръка или крак при падане от дърво, травма на неохранявани строежи или изгубил се и вечер родителите му го търсят. И съвсем лично, на мен комшийски деца ми се подиграваха, когато ме видеха да отивам на урок с цигулката. И точно тогава пак имаше уроци, школи, тренировки и т.н., но не всички имаха достъп до тях. Хайде, да минем на реалността, а не на романтиката!

Последна редакция: нд, 09 фев 2020, 10:00 от Andariel

# 716
  • София
  • Мнения: 7 277
тоест винаги трябва да има интрига, пък дори измислена.Simple Smile
Разбира се, особено когато целта е реклама или просто ти трябват кликвания за сайта Wink

# 717
  • Мнения: 493
Презентация - БШ. Силен фокус върху прогресивни паралелки. Не знайно защо. Има си цяло училише за тях и то си има своите почитатели. Според мен новата директорка търси промяна системата, но е несигурна и абслютно не вдъхва респект и доверие. Освен добрата база, нищо друго не ме впечатли. Явно училището има проблеми с реструктирирането, с учителите (или поне така звучи) и не ги крие. И по вялата презентация (ако приемем директорката за един sales person), за да си спечелят нови ученици някак все едно разчитат на стари лаври. Да не говорум, че когато засегнаха резултати от изпити, показаха, че са малко над средното ниво за София и не се появи никаква заявка за нещо повече.
Аз лично съм разочарована. Имах по-големи очаквания (на база препоръки и общ престиж на училището) , ако една презентация е всичко, което следва да ме впечатли.

Моля, ако има някой пресни впечатления от други училища, да пише.

В моя списък Еспа и СС са аут. Но за всички други училища, още събирам мнения.

# 718
  • Мнения: 2 182
Андариел, според мен тогава най-голямата беля, която можеше да ни се случи, беше да счупим крайник или да ни блъсне кола. Това и сега се случва. Вредите, които нанася интернета и технологиите, както и обикалянето на моловете, са в пъти по-големи. Ходехме да свирим или да танцуваме, но не бяхме ангажирани 24х7, както е сега, особено през ваканциите. Имаше уроци в 7 и 12 клас, а не от 3 годинки. Вярно е, че малко деца учеха допълнително езици в Алианс, за който имаше изпит, но в 8 клас в ЕГ се научаваше. Опитваме се да компенсираме заседяването на децата с тренировки, които нямат емоцията на народната топка, ластика и дамата на улицата. Аз също не съм си оставила децата без непрекъснати ангажименти, даже и лагерите им са лагер-школи, сакън да не си губят времето, но от позицията на родител с вече пораснали деца си мисля, че съм им длъжник на истинска свобода.

# 719
  • Мнения: 5 654
Аз лично питам?
Детето ми от това лято играе в квартала само! Джанки не рупа Simple Smile но научи всички качествени глупости. Три пъти доплащах в кварталният магазин кола, фанта и спрайт. Тези неща не ползваме у дома. Два пъти ме вика портиер на съседен блок защото тормозят една жена. И това е група от 5 деца. Единственият плюс е че той се чуства свободен!
[/quote]

Браво. Сигурно си единствената майка на момче от форума, която може да се похвали/оплаче от игра “на двора”.


Моят опит е по-голям, с крайности в свободата. Като минал по този път с голямата дъщеря като “квартална превъзходна”, която си ходеше където си поиска,  отчитам само един минус, който съм сигурен, че си избегнала - приятелките от квартала формираха приятелския й и училищен кръг. Което може би не е ОК, хич го няма интелектуалното ниво.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт