118 САЩ. В очакване Хуничка да постави началото на пролетно-летния бейбибум!

  • 23 410
  • 745
  •   1
Отговори
# 45
  • WA, USA
  • Мнения: 512
По повод пари за колеж, не мисля че това трябва да е мой проблем. Аз съм се изучила и съм намерила начини, никой нищо не ми е давал на готово, така че детето/децата ми да си мислят по въпроса. Вярно е, че учих в Бг първите ми две степени, за бакалавър все още си беше безплатно, за магистър - се вредих държавна поръчка поради отличен успех и интервю на приема. Сега ме приеха да уча тук докторантура, няма стипендии или файненшъл ейд, но ще взема федерал лоун с нисък фиксиран процент. Все си мисля, че след три години като завърша ще мога да си позволя още $300-500 на месец, при положение че нямаме кар пеймънти или пък кой знае какви заеми, освен мортгиджа.

Кюбит, чистотата в къщи е доста под въпрос при положение, че сме и с куче, но имаме паркет навсякъде и се почиства лесно. Но и аз не се втелявам много по чистенето. Детето си играе вън на пътя редовно, рови се в пръстта и калта, локвите са му любимо място за игра.  Crazy

За второто дете - трябваше само да изчакаме две години, заради първото ми цезарово, защото искам ВБАК. Кариера и пари никога не са ме спирали. Мисля си, че винаги се намира начин, но и аз съм си била работеща майка, не е стоял пред мен въпроса дали да остана в къщи. А пък след аборта, който направих миналата година вече не се и мъча с въпроси кога и как, и планиране, много малко неща зависят от мен/нас. Общо взето съм се оставила на течението и когато стане тогава.

Хуничка, пожелавам ти едно прекрасно раждане!!!

Бенс, добре дошла по наши земи:)

# 46
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Бенс, добре пристигнали!

Руми, честита ти докторантура, не знаех, да я изкараш с кеф!

Яна, сигурна съм, че правилното решение ще ти изскочи отвътре. В нашия случай се канихме, канихме, пък накрая се решихме, след едно разочарование се появи и Боби. За мен основният фактор беше възрастта, не исках да раждам над 40, затова се засилих, иначе може би можех да изчакам още малко. Иначе, за плановете и кой има последната дума, много хора около мен борят стерилитет, вкл. вторичен (след дете), та... нали знаеш.

Кажи сега за когнитивната теория, че ми похвалиха приложението на такава във връзка с диети.  Mr. Green

# 47
  • Мнения: 948
По повод пари за колеж, не мисля че това трябва да е мой проблем. Аз съм се изучила и съм намерила начини, никой нищо не ми е давал на готово, така че детето/децата ми да си мислят по въпроса.

Ще станат по на 17 и ще ги пратиш да работят, за да си плащат сами колеж? За мен родителите са отговорни за колеж/бакалавърска степен. После, който иска магистърски степени, да се оправя.  Mr. Green

Ето една статия, бях я чела преди време, сега я изрових, беше ми направило впечатление:
http://www.nytimes.com/2009/04/18/your-money/student-loans/18student.html

“Do not borrow more than your expected starting salary for your entire undergraduate education,” he said. “If your starting salary is going to be $40,000, then you should borrow no more than $10,000 a year for a four-year degree.” - т.е. децата могат да вземат да кажем $10-15к на година в заеми (за да имат шанс да ги плащат след това), а $10-15к на година нито такси, нито общежитие покрива.

Абсолютно трябва да си прави човек сметки и да заделя отсега, или поне да има план.

# 48
  • Мнения: 2 988
Много благодаря на всички за гледните точки. Знаех си, че с вас трябва да си поприказвам по темата  Grinning

Вики - страхът ми да изчаквам идва от възрастта (35), както и от опасността като отрасне първото да не мога да се навия още веднъж да мина през целия този хаос  Wink Иначе аз и сестра ми имаме четири години разлика и винаги съм я смятала за чудесна.

Руми, честита докторантура!

Кажи сега за когнитивната теория, че ми похвалиха приложението на такава във връзка с диети.  Mr. Green

 Thinking Абе... при мен когнитивната теория води само до четене посреднощ с много шоколад и какао, та не виждам много връзка с диети...   Mr. Green

# 49
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Споделям мнението на sipirumi за колеж.
На наши приятели момче започва PhD рограма в Харвард тази есен, като ми погостува това лято ще го разпитам за финан. страна, защото на други приятели детето се отказа точно от Харвард поради тази причина.

Яна, напомни ми как писах дипломна работа бременна с първо дете и ми отне повече време, от колкото очаквах. Третото си образование тук започнах месец, след като се роди Мая. Гледах я сама и учех и си докарах здравословни проблеми, така, че мисли и от здравословна гледна точка колко натоварване можеш да понесеш.
за когнитивната теория и аз искам да чуя.

Децата са много личен избор - аз хвърлих парти за скъпия вчера и част от семействата бяха с по 4 и 5 деца, останалите бяхме с по 2. И едните, и другите все добре се бяха справили с отглеждането.

Руми, честита докторантура и от мен!

# 50
  • Бостън
  • Мнения: 13 591
Руми, браво, момиче!
Стискаме палци, Хуничке! Много е забавно, ще видиш! Не пропускай да се смееш на абсурдите, помага!

Oх, просто трябва да ви ги покажа във връзка с чистотата и контрола, който имаме над нея  Mr. Green вчера една локва не подмина!

Последна редакция: пн, 19 апр 2010, 17:56 от Agent Provocateur

# 51
  • WA, USA
  • Мнения: 512
Благодаря момичета! Голяма ми е гордост, защото ми признаха дипломите от БГ, а и опита оттук. Само 15 места са, не очаквах наистина да се вредя. А и открай време ми харесва уни-то - University of Pennsylvania, имат доста дълги традиции по социална работа. Докторантурата ми е по клинична социална работа.
Мишолина, така си мисля аз, знам че за всеки е различна истината. Мъжът ми поради натиск от родителите си е започвал две различни висши и така и не ги завърши, последният път му останаха само държавните изпити. Мисля си, че ако човек наистина иска нещо си намира начини да го постигне. Ако трябва ще завършат комюнити колидж за бакалавърска, а после да си вземат заеми. Съгласна съм че няма смисъл да се взема повече отколкото ще ти е стартовата заплата.

# 52
  • Мнения: 4 291
 Привет дами,
никакви капитали за управление нямам, за момента не съм ви от полза.
За чистота да кажа, че ми се падна дете дето най- обича на земята да играе, като бебе беше много активен и най-сигурното място беше на пода. Детските площадки определено помагат за преживяване на шока и  изисканите дегустации на камъчета, листа и солети с кал Joy
Сещам се, че бях хвърлила в смут доста народ когато в Бг. синковеца се тръшна пред сергия с бонбони и само  подложих крак под главата да не се удари!
 Гелето, щастлива изглежда Joy

# 53
  • Мнения: 1 783
Абе хубаво да го мислим, но имайте предвид, че вчерашната бакалавърска днес е магистърска. Бакалавърската степен много се обезцени, като образование, а реалната цена да я достигнеш е главозамайваща. Така че, само на заеми не може да се разчита, ако перспективата е да за вършиш колеж с 50к+ заеми и стартова заплата 30-40к+....

Кюбит, и аз не съм от чистниците, няма да се излагам да казвам, колко рядко го правя, но ще споделя теорията си, че домашното чистофайничество е надценена добродетел  Mr. Green

# 54
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Когнитивна терапия имах предвид, не теория, бьйкхсдуивеърдиувб, оплетен език.
http://www.npr.org/templates/story/story.php?storyId=9521105
http://www.beckdietsolution.com/Library/InfoManage/Guide.asp?Fol … ACF-E37A84DD7D84}

... че вчерашната бакалавърска днес е магистърска. ...
Съгласна!

Днес е маратонен ден в Бостън (децата и бащата са почивка), мой приятел ще бяга, много съм възхитена от това усилие.

# 55
# 56
  • Мнения: 1 593
Ще станат по на 17 и ще ги пратиш да работят, за да си плащат сами колеж? За мен родителите са отговорни за колеж/бакалавърска степен.

е, дал Господ, надявам се и ние да сме живи след още 15 години...  Mr. Green... ще си представим че имаме дете в чайлдкеър отново, ще плащаме по още $1000 аджъстед фор инфлейшън - + малко лоун, малко стипендия пак ще стигнем там, където е нужно...
И пак да кажа, не всички уни-та струват по 30К-40К годишно  Peace.

Последна редакция: пн, 19 апр 2010, 18:53 от Лeни

# 57
  • Мнения: 131
Хоп и аз тук да не ви изпускам от очи.... Grinning

Много сте се разписали- аз взимам акъл за финансовите въпроси.далеч съм от даване на мнение като се има впредвид, че още свиквам със системата.

Agent голяма е хубавица Гелето, а ти за пореден път показваш страхотни снимки... Heart Eyes

Аталанта снимките на бебоците са уникални...мерси, че ги сподели.  bouquet


# 58
  • Мнения: 3 367
аз съм сертифицирана в СБТ по хран.разстройства/затлъстяване от центъра им в Атланта,ако някой има  ?си конкетни -думайте,ако знам ще се изкажа  Grinning,  инак общо инфо онлайн бол..
*
АП-отиват ви локвите мега!

# 59
  • Мнения: 2 988
На наши приятели момче започва PhD рограма в Харвард тази есен, като ми погостува това лято ще го разпитам за финан. страна, защото на други приятели детето се отказа точно от Харвард поради тази причина.

Аталанта, докторските програми са съвсем друга бира - в моята област май не познавам хора, които да не са били на пълна стипендия.  Peace

Иначе съотношението заплата-дългове е много проблематично. Има професии с петцифрени заплати, които искат много и престижно образование, за да имаш шанс изобщо да ги работиш. Университетски преподавател по хуманитарни науки, езици и прочие, например, започва със заплата около 35-50хил и я удвоява (и то не винаги) чак като стане пълен професор след 20-тина години. Колкото по-неизвестен ти е университетът, толкова по-големи шансовете да започнеш със заплата около 30-те хиляди (или да се наложи да се преквалифицираш след 5плюс години в докторска програма).

Освен това уравнението е доста по-сложно от това влагам-получавам. Моят университет струва 49хил на година по последни данни. Много пари са. Но дипломата се котира много високо, освен това моите студенти там имат необятно количество възможности да се срещат с хора (ментори, бъдещи работодатели), да пътуват, да се включват в проекти, да разширяват кръгозор и да се научат да си търсят сами възможности. Работила съм и в не-първокласен щатски университет - там студентите се спасяваха поединично, никой никакви възможности не им даваше, нито ги учеха как да си намират такива възможности. А това за мен е почти най-важната част от едно университетско образование. Та, изходната позиция на първите е много по-добра за намиране на по-високоплатена работа, и то чувствително, а това донякъде балансира по-високите такси.

От друга страна, за следващите 17 години може и да стане безплатно образованието, знае ли човек...

Когнитивната терапия ме уби  Joy

Последна редакция: пн, 19 апр 2010, 19:10 от ianajar

Общи условия

Активация на акаунт